13.08.2016 14:37

Spotify z muzyką z gier i do gier

Popularny serwis streamingowy zrobił niespodziankę graczom, wprowadzając nową kategorię do zakładki „Przeglądaj”. Grupuje ona muzykę skomponowaną do zilustrowania znanych gier oraz utwory, które mogą wprowadzić w odpowiedni nastrój przy graniu.

Spotify z muzyką z gier i do gier
foto: zrzut ekranu

Spotify chwali się, że w udostępnionych zasobach znajdują się ścieżki dźwiękowe między innymi z Assassin's Creed, Fifa 16, Fallout 4, Uncharted 4, Guitar Hero Live i świeżutkiego No Man’s Sky.

Pomyślano także o graczach poszukujących podczas rozgrywki nowych bodźców muzycznych – dla nich powstały składanki zawierające utwory najlepiej oddające ducha poszczególnych gatunków gier albo odpowiadające gustom muzycznym użytkowników.

Eksperci ze Spotify przygotowali między innymi playlisty zatytułowane PowerGaming, RetroWave, Top Gaming Tracks, Rock Gaming czy Indie Gaming. Szał na pokemony nie został przeoczony – serwis przygotował zestaw muzyki motywacyjnej, który ma zadanie pomóc złapać je wszystkie.

To nie koniec nowości dla melomanów lubiących także grać – na stronie www.spotify-gaming.com istnieje możliwość przygotowania i podzielenia się własną wizją utworów pasujących do danego tytułu lub gatunku gier.

Składankę można stworzyć wybierając spośród wszystkich utworów dostępnych w zasobach Spotify.

Nowa kategoria jest dostępna w zakładce „Przeglądaj” na każdej platformie, na jakiej działa serwis – PlayStation, desktopach oraz w aplikacjach mobilnych dla systemów iOS i Android.

Światy muzyki i gier coraz częściej się przenikają. Ikona metalu, Iron Maiden, zaoferowali za darmo swoim fanom grę Legacy of the Beast działającą na smartfonach. Przygodom maskotki zespołu – Eddiemu – towarzyszą utwory nagrane przez formację, często w nowych i nie publikowanych wcześniej wykonaniach.

Serj Tankian – frontman System of a Down – pochwalił się skomponowaniem ścieżki dźwiękowej do gry Midnight Star: Renegade, której premiera na telefony odbyła się 11 sierpnia 2016 roku.

Podobnym dokonaniem może pochwalić się Florence and the Machine, który przygotował 3 utwory ilustrujące rozgrywkę w wyczekiwanym RPG Final Fantasy XV.

Ścieżka dźwiękowa z której gry jest według Was najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Duperele