23.06.2017 16:32

Tesla szykuje własny serwis streamingowy

Elon Musk wywołał na świecie prawdziwą rewolucję – sprawił, że wszyscy zaczynają produkować elektryczne auta, a za 10 lat będzie można przeprowadzić się na Marsa. Co może więc zmienić tworzony przez niego serwis muzyczny?

Tesla szykuje własny serwis streamingowy
foto: materiały prasowe

Auta elektryczne w zaledwie kilak lat zmieniły status z wyśmiewanych jeździdełek o mikroskopijnym zasięgu do maszyn marzeń, które w pokonanym polu pozostawiają legendarne supersamochody.

Musk powtarza, że głównym celem Tesli nie jest zarabianie na produkowanych samochodach, lecz przyspieszenie przejścia z transportu spalinowego na elektryczny z troski o przyszłość naszej planety, trapionej przez antropogeniczny efekt cieplarniany.

SpaceX – drugie przedsiębiorstwo Muska – oferuje wynoszenie ładunków na orbitę za pomocą rakiet wielokrotnego użytku, co znacznie zmniejsza koszt pojedynczego startu i w perspektywie dekady ma zmniejszyć cenę przelotu na Marsa do kwoty, jaką trzeba wydać na mieszkanie.

Ma to skłonić pionierów do przeprowadzki na Czerwoną Planetę i założenie tam kolonii, która w kilkadziesiąt lat ma rozrosnąć się do miliona ludności i osiągnąć autonomiczność. Dzięki temu ludzkość będzie miała kopię zapasową na wypadek katastrofy, która mogłaby zniszczyć naszą cywilizację.

W stosunku do swojego najnowszego dziecka – serwisu muzycznego – ma nawet ambitniejsze plany. Rzecznik prasowy Tesli postawił sprawę jasno:

"

Naszym celem jest zapewnienie maksimum szczęścia dla naszych klientów. "

Jak wynika z doniesień znawców branży, Tesla prowadzi z wszystkimi głównymi wydawcami muzycznymi rozmowy na temat dostępu do ich katalogu utworów. Szczegóły projektu utrzymywane są w tajemnicy – wiadomo tylko, że mowa tu o usłudze z różnymi poziomami dostępu i nie tylko muzyką dostępną na żądanie, lecz także możliwością słuchania stacji radiowych.

Serwis będzie kierowany do właścicieli aut Tesli – przynajmniej początkowo, być może w przyszłości zostanie on udostępniony także zwykłym śmiertelnikom.

Obecnie Tesla ma umowę ze Spotify – usługa jest przeinstalowana na wszystkich samochodach producenta sprzedawanych na terenie USA.

Który serwis streamingowy uważacie za najlepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Duperele