11.09.2019 10:18

Tom Morello nie chce technologii rozpoznawania twarzy na koncertach

Grupa aktywistów Fight for the Future ruszyła z nową kampanią, która ma chronić słuchaczy podczas festiwali i koncertów.

tom morello
foto: shutterstock

Tom Morello, Amanda Palmer, The Glith Mob, Atmosphere to tylko niektórzy z muzyków, którzy opowiedzieli się przeciwko planom Ticketmastera i innych wielkich firm odpowiedzialnych za organizację festiwalów i koncertów na całym świecie.

Jak wyjaśniają twórcy akcji, należący do Live Nation Ticketmaster inwestuje aktualnie w technologię rozpoznawania twarzy. Fight for Future twierdzi, że w trakcie wydarzeń organizowanych przez Live Nation fani mogą spodziewać się, że będą pod ciągłą obserwacją. Narazi ich ona nie tylko na niesprawiedliwe zatrzymania przez policję, ale  będzie to też ingerencja w prywatność ludzi obecnych na koncertach.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica zagrała drugi koncert z orkiestrą symfoniczną [WIDEO]

Artyści walczą o wolność swoich fanów

Jak piszą organizatorzy akcji. Koncerty muzyczne to wydarzenia, podczas których mamy czuć się bezpiecznie. W ich trakcie, zamiast myśleć o problemach świata powinniśmy móc się skupić na muzyce, którą kochamy. Według Fight for the Future bycie obserwowanym przez systemy SI nie zapewni nam dodatkowego bezpieczeństwa. Jedyne co może się wydarzyć to utrata prywatności,a w przyszłości potencjalne targetowanie nas przez firmy próbujące nam sprzedać bilety.

infografika

Jeśli chcecie dołączyć do tej akcji, wystarczy, że wejdziecie na ich stronę i zatweetujecie o niej.

Ticketmaster nie odniósł się jak dotąd do zarzutów postawionych przez organizatorów. Trzeba pamiętać, że członkowie Fight for the Future opierają swoje zarzuty jedynie na domysłach. Ticketmaster jak dotąd zainwestował w firmy zajmujące się technologią rozpoznawania twarzy. Nie znamy jednak oficjalnych powodów, jakie stały za tą decyzją, ani planów firmy odnośnie rozwijania "facial recognition".

Zobacz także:  Utwór Sabatonu stał się hymnem polskiej szkoły mundurowej

Tagi: Duperele