14.08.2018 13:26

Turystki pobiły się w Rzymie o miejsce na selfie

Zaczęło się od próby zrobienia sobie selfie z Fontanną di Trevi w tle, a skończyło bójką ośmiu osób – poszło o możliwość skorzystania z miejsca dającego najbardziej spektakularne ujęcie.

bójka o selfie przed Fotanną di Trevi
foto: Corpo di Polizia Locale di Roma Capitale

Włoska policja uspokaja – starcie skończyło się na siniakach i zadrapaniach, nie było konieczności aktualizowania mapy śmierci selfie.

Konflikt rozgorzał pomiędzy 19-letnią Holenderką a 44-letnią Amerykanką włoskiego pochodzenia, które w tym samym czasie próbowały zrobić sobie selfie z barokową fontanną i upatrzyły sobie dokładnie to samo miejsce.

Żadna nie chciała ustąpić – po chwili doszło do szamotaniny, w której kobiety szarpały się za włosy. Do bójki dołączyły rodziny walczących, w tym 5 osób poniżej 18 roku życia.

Konieczna była interwencja policji – funkcjonariuszom udało się po kilku chwilach rozdzielić walczące kobiety. Udało się to jednak dopiero po wezwaniu posiłków.

Bójka o miejsce na selfie przy Fontannie di Trevi

Służby zdecydowały się opublikować zdjęcia z wydarzenia ku przestrodze – nie podano, czy uczestnicy bójki o selfie zostali ukarani mandatami. Wiadomo za to, że obyło się bez poważniejszych obrażeń – uczestnicy bójki rozeszli się ubogaceni tylko o zadrapania i siniaki.

Fontanna di Trevi to jedno z najpopularniejszych miejsc w Rzymie. Jest obowiązkowym elementem każdej relacji na Instagramie, wzburzenie kobiet którym zakłóca się udokumentowanie podróży życia w celu zamieszczenia fotki w lajkotwórczym internecie może więc być dla części internautów zrozumiałe.

Robicie sobie pamiątkowe selfie na wyjazdach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele