Uber Eats zajrzał warszawiakom do talerzy
Uber Eats – usługa dostawy do domu jedzenia zamawianego w barach, jadłodajniach i restauracjach – ruszyła w Polsce w lutym 2017 roku. Uber podzielił się statystykami zamówień - jaka kuchnia jest najpopularniejsza w poszczególnych dzielnicach?

W centrum stolicy dość regularnie można natknąć się na dostawców z charakterystycznymi koszami. W innych dzielnicach nie jest już tak łatwo – Uber Eats nie jest jeszcze dostępny w całej Warszawie. Dane, które zostały pokazane, dotyczą więc tylko części miasta.
Pamiętać też należy, że patrzymy raczej na pieszczoty hipsterskiego podniebienia – z aplikacji korzystają zazwyczaj ludzie młodzi, prowadzący szybki tryb życia i szukający oszczędności czasu nawet podczas przerwy obiadowej (o ile mogą sobie na taką pozwolić).
Honoru polskiej kuchni broni Stare Miasto oraz Ochota – w innych dzielnicach dominują dostawy potraw mający swój rodowód poza naszymi granicami. Warszawiacy najczęściej sięgają po dania amerykańskie (a więc wszelkiego rodzaju burgery i hot-dogi) oraz włoskie (pizze).
Smaki Italii najbardziej cenione są na Ochocie, Mokotowie, Śródmieściu, Ursynowie oraz Pradze Północ. W jankeskich przysmakach gustują mieszkańcy Woli, Żoliborza, Ursynowa, Mokotowa oraz Mordoru – nieoficjalnej dzielnicy biurowej na Służewie.
Praga Południe najczęściej sięga po przysmaki kuchni japońskiej oraz tajskiej, mieszkańcom Wilanowa najbardziej smakuje kuchnia bliskowschodnia.
Zielonym punktem na mapie są Bielany – użytkownicy Uber Eats z tej dzielnicy najczęściej zamawiają dania wegańskie i wegetariańskie.
Jak chwali się Uber Eats, korzystając z usług aplikacji można zamawiać jedzenie z ponad 300 punktów gastronomicznych na terenie Warszawy.