01.08.2017 15:33

Ukradli iPhone'y warte 2,1 mln zł metodą na „Szybkich i wściekłych”

To jednak filmowcy, a nie życie, piszą najlepsze scenariusze. Piątce złodziei udało się ukraść metodą na „Szybkich i wściekłych” – podczas jazdy – ukraść iPhone’y warte 2,1 mln zł. A takich skoków mają na koncie kilkanaście.

Ukradli iPhone'y warte 2,1 mln zł metodą na „Szybkich i wściekłych”
foto: kadr z wideo

Jeśli chcecie poczuć się staro, możecie przypomnieć sobie scenę z pierwszego filmu, który zapoczątkował wartą dziś miliardy dolarów serię „Szybcy i wściekli” – łupem padł w nich transport telewizorów z kineskopami CRT.

Złodzieje udoskonalili prezentowaną metodę kradzieży, rezygnując przemocy i uprowadzania ciężarówki, do której włamywali się podczas jazdy.

Używali do tego zmodyfikowanego dostawczaka z otworem wyciętym w dachu oraz matami antypoślizgowymi wyłożonymi na masce.

Po zbliżeniu i „przyklejeniu się” do transportu otwierali drzwi ciężarówki, a następnie wrzucali łupy do środka swojego pojazdu przez otwór w dachu.

Skok wyglądał mniej więcej w taki sposób – tu na nocnym nagraniu udało się uwiecznić inną samochodową szajkę:

Napady odbywały się w nocy – złodzieje zbliżali się do ciężarówek mając wyłączone światła, żeby nie alarmować kierowcy. Holenderska policja, której udało się schwytać przestępców, podejrzewa ich o dokonanie wcześniej 17 podobnych skoków – choć, jak sama przyznała, nie do końca wierzyła, że taki przebieg kradzieży jest możliwy.

"

Ciężarówka jechała z punktu A do B bez zatrzymywana się, a jednak przewożone telefony zginęły. Do kradzieży musiało więc dojść po drodze. Teraz mamy nareszcie dowody w postaci przerobionego vana oraz łupu. "

Kradzież iPhone’ów miała miejsce 24 lipca 2017 roku, złodziei schwytano tydzień później.

Kto stworzył lepszy scenariusz kradzieży?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Duperele