15.01.2020 15:33

„Wiedźmin” wyprzedał się w USA. Dodrukowują na szybko ponad pół miliona egzemplarzy

Andrzej Sapkowski ma powody do świętowania. Serial „Wiedźmin” tak bardzo pobudził apetyty na poznawanie przygód Geralta z Rivii, że saga sprzedała się na amerykańskim rynku na pniu. Tamtejszy wydawca przeprasza czytelników i obiecuje błyskawiczny dodruk.

Andrzej Sapkowski
foto: Bartek KOSINSKI/East News

Cały świat oszalał na punkcie „Wiedźmina”. Nakręcony przez Netfliksa serial oglądano najchętniej na świecie, co przełożyło się na popularność także innych odsłon przygód Białego Wilka.

W Wiedźmina 3 grało po premierze serialu więcej osób, niż cztery lata temu, bezpośrednio po trafieniu dzieła CD Projekt RED na rynek.

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Przeczytaj także Wiedźmin 3: Dziki gon z rekordem popularności 4 lata po premierze. Wszyscy chcą więcej Geralta

Książki Andrzeja Sapkowskiego z miejsca trafiły na listę bestsellerów Amazona i New York Timesa. Okazało się, że apetytu na sagę nie docenił amerykański wydawca, Orbit Books. Książki zostały całkowicie wyprzedane i chętni muszą czekać na dodruk. Zamówiono ponad pół miliona nowych egzemplarzy.

Nakład „Wiedźmina” całkowicie wyprzedany w USA. Wydawca dodrukowuje na szybko dalsze pół miliona książek

Orbit Books w oficjalny komunikacie tłumaczy, dlaczego książek o Wiedźminie zabrakło w księgarniach.

"

Popyt na wszystkie osiem książek serii wzrastał stopniowo w 2019 roku podczas oczekiwania na premierę serialu Netfliksa. Od jego udostępnienia notujemy fenomenalną sprzedaż wszystkich formatów – druku, ebooków oraz audiobooków – i dodrukowujemy właśnie ponad 500 000 kopii, żeby zaspokoić niebywałe zapotrzebowanie rynku. Zdajemy sobie sprawę, że powieści mogą nie być teraz dostępne w księgarniach, nasz zespół oraz współpracujące z nami drukarnię pracują ciężko, żeby dzieła wróciły do oferty i naszych magazynów. "

Na drugi sezon „Wiedźmina” przyjdzie nam poczekać dłużej, niż się spodziewaliśmy, bo aż do 2021 roku. Dłuższy czas produkcji ma zapewnić jeszcze wyższą jakość.

Zobacz także: "Wiedźmin" - w 2. sezonie pojawi się Mark Hamill? Tego chciałaby twórczyni 

Jaki był wasz pierwszy kontakt z Wiedźminem?

Tagi: Duperele