07.03.2016 10:49

Wybierz okładkę nowego Dooma

Premiera odświeżonego Dooma zaplanowana jest na 13 maja 2016 roku (piątek, oczywiście) – do 7 marca 2016 gracze mogą głosować nad wzorem wewnętrznej okładki dla gry.

Wybierz okładkę nowego Dooma
foto: materiały prasowe

Twórcy tytułu zareagowali na krytykę, z jaką spotkała się oficjalna okładka do gry – gracze uznali ją za słabą i bez wyrazu. W głosowaniu na Twitterze każdy może opowiedzieć się za jednym z dwóch projektów, które zdecydowanie bardziej przemawiają do fanów serii.

Wskazana przez internautów okładka nie zastąpi co prawda obrazu przygotowanego przez id Software, znajdzie się jednak na wewnętrznej stronie wkładki, dzięki czemu po zakupie gry będzie można w prosty sposób odmienić wygląd pudełka.

Prace nad czwartym wydawnictwem z serii Doom trwają od 2008 roku. Po przejęciu studia id Software w 2009 roku przez ZeniMax Media tempo prac wyraźnie spadło. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w 2011 stworzony do tej pory kod został porzucony i zaczęło się pisanie gry całkowicie od nowa.

Zmieniła się koncepcja – id Sotware chciał stworzyć tytuł polegający mocno na zaprogramowanym scenariuszu i wstawkach filmowych, podczas gdy nowa odsłona ma być napakowanym akcją tytułem, w którym obowiązującą taktyką jest parcie za wszelką cenę naprzód.

W Doom (znanym na początku jako Doom 4) mają pojawić się znane z pierwszych części serii bronie (między innymi BFG9000) oraz przeciwnicy (Revenant, Cyberdemon). Powrotem do korzeni – pierwsze gry serii wyznaczyły standardy na rynku gier FPS, ale także spotkały się z dużymi kontrowersjami ze względu na brutalność – ma być także umożliwienie „wyżywania się na demonach”. Nowy Doom ma być bardzo krwawy.

foto: materiały prasowe

Wśród nowości ma się znaleźć między innymi system egzekucji, pozwalający na zabicie w wymyślny sposób osłabionego przeciwnika. Gracze będą mogli zmagać się w trybie deathmatch. Doom zostanie wydany na konsole nowej generacji - Xbox One oraz PlayStation 4 - oraz komputery PC.

Która wersja okładki jest według Was najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele