02.11.2016 12:26

Wybuch e-papierosa poważnie poparzył właściciela

Palenie e-papierosów także szkodzi zdrowiu – pojawił się kolejny wybuchowy przykład, nagrany przez kamerę monitoringu we Francji.

Wybuch e-papierosa poważnie poparzył właściciela
foto: kadr z wideo

I nie mówimy tutaj o wynikach badania przeprowadzonego przez naukowców z Roswell Park Cancer Institute, z których można się dowiedzieć że elektroniczne papierosy bywają bardziej szkodliwe podczas palenia od swoich analogowych przodków. Tym razem chodzi o bardzo wymierne i bolesne uszkodzenia ciała powstałe na skutek wybuchu pozostającego w kieszeni e-papierosa.

W odróżnieniu od wcześniejszych nagrań dokumentujących tego typu zdarzenia – na przykład wybuchu w damskiej torebce – tym razem wydarzenie zostało udokumentowane w filmie o wysokiej rozdzielczości (choć monochromatycznym).

Widać na nim, jak parę chwil po schowaniu e-papierosa do kieszeni zaczyna dochodzi do groźnie wyglądającego – i brzemiennego w skutkach – incydentu.

Poszkodowany opisuje zdarzenie w taki sposób:

"

Nagle usłyszałem huk i odgłos odpalonej flary, tyle że 10 razy głośniejszy. Gdy szok spowodowany eksplozją minął zorientowałem się, że się palę. Nie do końca rozumiałem, co się ze mną działo. Ból zacząłem odczuwać dopiero po wszystkim. "

Lekarz stwierdził poważne poparzenia podbrzusza – kuracja ma potrwać kilka tygodni.

Poszkodowany podejrzewa, że umieszczony w kieszeni e-papieros musiał zetknąć się z monetą, która wywołała zwarcie i spowodowała eksplozję. To właśnie stosowane w e-papierosach akumulatory bywają niebezpieczne - można o tym przeczytać szerzej w tej wiadomości.

Poparzony zapowiedział, że zamierza pozwać chińskiego producenta ogniwa, którego używał w swoim elektronicznym papierosie.

Kto waszym zdaniem finansował zrealizowanie tego nagrania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele