01.04.2019 11:47

Zagraj w Snake w Google Maps. Jak go włączyć? [PORADNIK]

Z okazji Prima Aprlis Google dodało w Map kultowego Snake’a. Działa zarówno w aplikacji mobilnej jak i w desktopowej wersji Google Maps. Wiemy, jak go włączyć.

google mpa ssnake
foto:zrzut ekranu/snake.googlemaps.com

Mapy Google są dzisiaj znacznie bardziej rozbudowaną aplikacją niż parę lat temu. Firma z Doliny Krzemowej dodaje coraz to nowe funkcjonalności, a dłużni nie pozostają im fani, którzy również dodają coś od siebie do aplikacji do nawigowania od Google. Z okazji Prima Aprilis, Mapy Google wzbogaciły się o nową funkcjonalność. Teraz, można zagrać w kultowego Snake’a na ulicach największych miast na świecie.

Kultowy Snake w Google Maps - jak zagrać?

W Snake’a zagramy do 8 kwietnia 2019 roku. Do wyboru mamy największe miasta na świecie: Kair, Londyn, San Francisco, Sao Paulo, Sydney i Tokio. W każdym z nich tytułowym Snake’iem będzie środek transportu, charakterystyczny dla danego miejsca, a zamiast zjadać cukierki, będziemy zabierać pasażerów. I tak, na przykład w Londynie jeździć będziemy czerwonym, piętrowym autobusem.

Bolek i Lolek
Bolek i Lolek
Przeczytaj także Seriale o Bolku i Lolku oraz Reksiu trafiły legalnie na YouTube'a. Twórcy porozumieli się z Google [AKTUALIZACJA]

Easter egg dostępny jest zarówno w mobilnej, jak i desktopowej wersji aplikacji. Aby uruchomić go w tej pierwszej będziemy musieli rozwinąć menu z lewej strony interfejsu i wybrać opcję “Wąż - zagraj”. Po jej kliknięciu wybrać będziemy mogli jedno z sześciu dostępnych miast, lub cały świat.

Aby zagrać na komputerze, musimy udać się pod adres: https://snake.googlemaps.com/.

snake2

W wersji mobilnej gry sterujemy przesunięciami palcem, natomiast w desktopowej - strzałkami na klawiaturze. Każdy zabrany pasażer powoduje wydłużanie się pociągu, a więc i zwiększenie poziomu trudności. Uderzenie w krawędź planszy bądź w samego siebie kończy rozgrywkę.

lhm
lhm
Przeczytaj także Google usuwa chrześcijańskie aplikacje z Google Play?

Twórcy mini-gry przygotowali szereg miejsc specjalnych, dających dodatkowe punkty. W San Francisco na przykład, większy wynik zapewni nam przejechanie przez Golden Gate. W Londynie - London Eye, czy ryba z frytkami.

Marcin Czajkowski