28.06.2018 14:53

Zobaczcie pierwszą na świecie taksówkę, w której zapłacicie śpiewaniem

Fortum Singalong Shuttle to taksówka, w której jedynym sposobem zapłaty jest śpiewanie. Usługa używa jedynie elektrycznych samochodów i pojawi się w Finlandii już w lipcu 2018 roku.

Zobaczcie pierwszą na świecie taksówkę, w której zapłacicie śpiewaniem
foto: materiały prasowe

Co jeśli moglibyście zapłacić za podróż taksówką śpiewaniem? Fortum Singalong Shuttle łączy ze sobą jazdę i Carpool Karaoke, a oprócz tego jest bezpieczne dla środowiska, bo firma używa tylko elektrycznych samochodów. Debiut Singalong Shuttle nastąpi podczas festiwalu Ruisrock, który odbędzie się w Finlandii w dniach 6-8 lipca 2018 roku.

Singalong Shuttle zostało stworzone przez firmę Fortum, która chce zachęcić swoich klientów do używania tylko i wyłącznie czystej, odnawialnej energii. Nie jest to jedyna taka inicjatywa przygotowana przez Fortum, ponieważ zarząd organizacji skupiał się ostatnio na elektrycznych ładowarkach do aut. Fortum jest odpowiedzialne za stworzenie ponad 2 tysięcy stacji dla samochodów elektrycznych na przestrzeni całej Skandynawii.

Taksówka, w której zapłacić śpiewem

O nowej inicjatywie firmy Fortum wypowiedziała się brand menadżerka firmy, Jussi Mälkiä, która stwierdziła, że ich pomysł ma zachęcić ludzi do używania elektrycznych samochodów:

"

Nasza inicjatywa Singalong Shuttle ma pokazać, jak miłe i komfortowe jest prowadzenie elektrycznych samochodów. Przez to, że są one tak bardzo ciche, to można spokojnie w nich śpiewać, nie przejmując się dźwiękiem silnika, ani spalinami. "

Firma udostępniła również krótkie wideo promujące Singalong Shuttle, które jest krótką wizualizacją korzystania z usługi. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem sympatycznie. Z resztą zobaczcie sami:

Firma zapewnia, że jedynym sposobem na zapłacenie za usługę jest zaśpiewanie wybranej przez klienta piosenki. Usługa zadebiutuje już 6 lipca w Finlandii, a następnie zostanie wprowadzona na szerszą skalę w Skandynawii. Myślicie, że w Polsce taka inicjatywa by się przyjęła? 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele