27.03.2019 16:03

Huawei: elektroniczne okulary, które nie są tym, czego się spodziewasz

Huawei rozpoczął partnerstwo z koreańskim Gentle Monsters w celu stworzenia pierwszych na rynku elektronicznych okularów. Zostały one zaprezentowane na marcowej konferencji w Paryżu.

hueawwi
foto: East News

Chiński gigant 27 marca 2019 roku zaprezentował nie tylko smartfony P30 i P30 Pro, ale i elektroniczne okulary. Zawiedzeni jednak będą ci, którzy spodziewają się po nich jakichkolwiek funkcji związanych z rozszerzoną rzeczywistością. Nowy produkt to po prostu zestaw głośnomówiący wbudowany w tradycyjne okulary. Działać będzie, oczywiście, również z najnowszymi smartfonami Huawei jak zginany Mate X.

Huawei prezentuje inteligentne okulary?

Niestety nie, bo  nowe urządzenie z inteligencją, nawet sztuczną ma niewiele wspólnego. “Smart” okulary zostały stworzone w kolaboracji z luksusową, koreańską marką Gentle Monster. Wydaje się zatem, że nowy produkt Huawei to po prostu dobrze wyglądające (i z pewnością odpowiednio drogie) okulary z wbudowanym zestawem głośnomówiącym. Prezentacja urządzenie nie obyła się bez przytyków w stronę Snapchat Spectacles. CEO Huaweia, Hankook Kim pytał ze sceny: 

"

Kto chciałby je nosić podczas spotkań ze znajomymi i ukochanymi? "

Okulary Huaweia nie mają żadnych kamer, ale mimo to, chiński producent uważa je za konkurenta dla Snapchat Spectacles z tym, że bardziej skupionego na modzie, niż funkcjonalności.

Nie została jeszcze ogłoszona cena okularów od Huawei, a ich premiera jest spodziewana na czerwiec lub lipiec 2019 roku. Patrząc jednak na ceny okularów Gentle Monster i ostatnich produktów Huaweia, na tani produkt raczej nie ma co liczyć.

Marcin Czajkowski