22.03.2019 10:22

Ta strona zmieni sposób w jaki słuchasz Spotify [TEST]

Jedną z najlepszych funkcji Spotify, czy serwisów streamingowych ogólnie, jest odkrywanie muzyki. Znaleźliśmy, wtyczkę która pozwala robić to jeszcze lepiej, i efektywniej.

discover quickly
foto: zrzut ekranu/discoverquickly.com

Mimo problemów z nieistniejącymi zespołami zalewającymi serwis, Spotify ma się bardzo dobrze. Jedną z najciekawszych funkcji aplikacji jest odkrywanie muzyki, na przykład za pośrednictwem playlisty Odkryj w tym tygodniu (Discover Weekly). Dzięki stronie Discover Quickly, proces nawigacji po playlistach jest dużo wygodniejszy i bardziej efektywny. Przyjrzeliśmy się bliżej temu narzędziu.

Discover Quickly - gamechanger?

Jakkolwiek nadużywane jest słowo gamechanger, użycie go w przypadku Discover Quickly nie będzie nadużyciem. Spotify codziennie serwuje nad szereg spersonalizowanych playlist, przez które czasem jednak ciężko się przekopać. Ułatwić to ma strona Discover Quickly właśnie.

W zasadzie narzędzie nie wprowadza żadnych rewolucji w obsłudze Spotify. Jeśli jednak Odkryj w tym tygodniu to wasza ulubiona funkcja serwisu, to Discover Quickly pozwoli wam korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw jeszcze szybciej i łatwiej. Narzędzie działa na zasadzie webowej aplikacji, a korzystanie z niego jest darmowe. Aby otrzymać dostęp, wystarczy się zalogować do waszego konta Spotify.

Jak to działa?

Spotify zaprezentowało Odkryj w tym tygodniu w 2015 roku. Co tydzień w poniedziałek, serwis dostarcza użytkownikom nową, dwugodzinną playlistę, spersonalizowaną dla każdego użytkownika. Jedyny problem z jej korzystaniem to interfejs - niemożliwe jest na przykład przejście do konkretnych artystów, których utwory znalazły się na playliście, w łatwy sposób.

discoverquickly3

Tutaj pojawia się Discover Quickly, które pokazuje playlistę jako mozaikę okładek albumów. Po najechaniu kursorem na którąś z nich narzędzie zaczyna odtwarzać fragment utworu. Jeśli któryś z utworów szczególnie nam się spodoba, po kliknięciu w okładkę albumu przechodzimy do podstrony z informacjami o nim, oraz o artyście.

discoverquickly3zawinul

Testowaliśmy Discover Quickly dość aktywnie i musimy przyznać, że znacznie ułatwia sposób w jaki przeglądamy Spotify. Oprócz dostępu do playlist Odkryj w tym tygodniu, w analogiczny sposób możemy wertować inne playlisty serwowane nam przez platformę.

Discover Quickly zostało napisane przez Alizę Aufrichtig i Edwarda Clementa Lee, którzy co prawda pracują w Spotify, jednak do stworzenia narzędzia skorzystali z publicznych API.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Internet Muzyka Spotify