14.12.2016 17:44

Apple zepsuło zegarki Watch 2 aktualizacją oprogramowania

Część właścicieli  Apple Watch serii 2 otrzyma od producenta upominek na święta – zupełnie nowy gadżet na wymianę. Wszystko przez aktualizację oprogramowania zegarka, która zmieniała sprzęt w naręczne cegiełki.

Apple zepsuło zegarki Watch 2 aktualizacją oprogramowania
foto: kadr z wideo

Po pierwszych raportach dotyczących wpływu watchOS 3.1.1 na niektóre zegarki Apple aktualizacja – która miała naprawić błędy związane z bezpieczeństwem i, jak dodają złośliwi, usunąć wyświetlanie informacji o energii w akumulatorze – została szybko wycofana.

Użytkownicy, którzy nie mieli jeszcze okazji zainstalować groźnej poprawki do czasu odnalezienia błędu muszą zadowolić się korzystaniem z watchOS w wersji 3.1 i cieszyć, że nie ich zegarki działają.

Jak raportują internauci, po aktualizacji systemu zegarki Apple Watch serii 2 zamiast normalnego ekranu roboczego zaczęły wyświetlać wykrzyknik i odsyłać po więcej informacji na stronę www.apple.com/help/watch.

foto: zrzut ekranu

Instrukcja na stronie podpowiada, jak zrestartować zegarek:

"

Aby wymusić ponowne uruchomienie zegarka Apple Watch, naciśnij jednocześnie przycisk boczny oraz pokrętło Digital Crown i przytrzymaj je przez co najmniej 10 sekund, aż pojawi się logo firmy Apple. Jeśli wymuszenie ponownego uruchomienia zegarka Apple Watch nie rozwiąże problemu, należy oddać go do naprawy. Skontaktuj się z Apple, aby poznać dostępne opcje naprawy. "

Problemu z watchOS 3.1.1 nie da się rozwiązać ponownym uruchomieniem – właściciele unieruchomionych zegarków mogą więc spodziewać się wymiany gadżetu na nowy.

Wpadka Apple wydarzyła się zaledwie kilka dni po tym, jak poprawka do Windows 10 przygotowana przez Microsoft sprawiła sporo kłopotów części użytkowników, między innymi wprowadzając komputery w pętle restartów.

Wszystko wskazuje na to, że uśmiercanie zegarków Apple Watch przez system watchOS 3.1.1 jest zupełnie przypadkowe – w przeciwieństwie do zaplanowanego z zimnych wyrachowaniem deaktywowania iPhone'ów, które były naprawiane poza oficjalnym serwisem producenta.

Apple początkowo twierdziło, że robi to dla dobra użytkowników, z czasem jednak zmieniło stanowisko i postanowiło naprawić unieruchomione przez siebie telefony.

A Wasze zegarki pozwolą Wam teraz sprawdzić, która jest godzina?

Zegarki męskie - rodzaje

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Apple