21.07.2017 16:33

Atari stworzyło czapkę z głośnikami w daszku

Niby wszystko już było, jednak czasem pojawiają się pomysły, na które nikt wcześniej chyba nie wpadł. Na przykład na wbudowanie do czapki z daszkiem głośników Bluetooth.

Atari stworzyło czapkę z głośnikami w daszku
foto: materiały prasowe

Idea powstała w Atari, które stara się powrócić do czasów sławy i chwały. Przedsiębiorstwu nie wystarczyła jednak zapowiedź tworzenia zupełnie nowej konsoli, nazwanej Ataribox – inżynierowie producenta wzięli się także za urządzenia ubieralne.

Zazwyczaj oznacza to stworzenie kolejnej inteligentnej opaski lub smartwatcha – Atari jednak chwalebnie się wyłamało i pokazało czapkę z daszkiem i niespodzianką – wbudowanymi głośnikami Bluetooth.

Znajdują się one na spodzie daszka – Atari przekonuje, że dzięki temu korzystanie z urządzenia/ubioru nie jest uciążliwe zarówno dla noszącej czapkę Speakerhat osoby, jak i otoczenia, a dodatkowo dzięki takiemu rozmieszczeniu elementy elektroniczne udało się idealnie wpasować w klasyczne kształty „baseballówki”.

Celem producenta jest stworzenie warstwy elektronicznej, która będzie „niewidzialna” dla użytkownika.

Oprócz odgrywania muzyki czapka Atari ma pozwalać także na inicjowanie oraz odbieranie połączeń – a dzięki wbudowanemu mikrofonowi ma służyć także jako zestaw słuchawkowy. Oprócz głośników, mikrofonu i modułu Bluetooth inżynierom udało się zmieścić w kaszkietówce także akumulator litowo-jonowy – jego pojemność nie została jeszcze oficjalnie podana, nie wiadomo też, jak długo można za pomocą czapki słuchać muzyki.

Atari poinformowało za to, że gadżet obsługuje tryb wieloosobowy – można odtwarzać jeden utwór na kilku czapkach równocześnie.

Ceny ani daty premiery nie podano – Atari szuka za to chętnych, którzy chcieliby potestować czapki z głośnikami. Swój akces do programu można zgłosić w tym miejscu.

Jeśli chodzi o głośniki ubieralne, Atari zostało wyprzedzone przez Japończyków, którzy opracowali ramoneskę z wbudowanym systemem nagłośnieniowym.

Co myślicie o Atari Speakerhat?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gadżety