08.12.2016 09:19

Domowa plantacja marihuany sterowana smartfonem

Określany jako „Plug-N-Plant” – podłącz i uprawiaj – LEAF pozwala na zautomatyzowanie doglądania domowej plantacji konopi. Potrafi zadbać o praktycznie każdy aspekt środowiskowy – od temperatury i wilgotności powietrza aż do kwasowości wody używanej do podlewania.

Domowa plantacja marihuany sterowana smartfonem
foto: kadr z wideo

Urządzenie jest wielkości małej lodówki i jak chwalą twórcy – może służyć nie tylko amatorom marihuany. LEAF jest w stanie stworzyć odpowiednie środowisko do wzrostu niemal każdej roślinie – na przykład pomidorom.

Nie zawsze jest to łatwe, szczególnie w przypadku bardziej kapryśnej flory – jeśli Wasi koledzy poświęcili kiedyś własną szafę na rzecz tajemnych półek uprawnych, zapewne wiedzą, że utrzymanie warunków rozpieszczających roślinę wymagało czasem dużych wyrzeczeń – no i osobistej obecności przy plantacji.

Rozwiązaniem tych – oraz, jak się okazuje, także wielu innych, związanych chociażby z zapewnieniem odpowiedniej dyskrecji zapachowej – problemów ma być LEAF.

Urządzenie podłącza się do domowej sieci Wi-Fi i jest sterowane za pomocą aplikacji na smartfona – przygotowano wersję na Androida i iOS. Autorzy przygotowali odpowiednie ustawianie wybranego gatunki hodowanej rośliny, parametry pracy gadżetu można jednak zmieniać według potrzeb i upodobań.

LEAF zajmuje się wszystkim – nie tylko tworzy rajski mikroklimat, lecz także karmi i nawadnia roślinę. Składniki odżywcze pochodzą ze specjalnych kartridży (wymienia się je wraz z każdym cyklem uprawy), wodę gadżet może pobierać wprost z sieci wodociągowej.

foto: kadr z wideo

Twórcy nie ukrywają zadowolenia ze swojego urządzenia:

"

Używamy czujników klasy przemysłowej, żeby monitorować każdy aspekty uprawy. Zebrane dane gromadzone są w chmurze i analizowane, jeśli jakiś parametr wybiega poza skalę przewidywaną dla danej rośliny, nasze urządzenie automatycznie doprowadzi go do pożądanych wartości. "

LEAF zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, a dzięki wbudowanym filtrom żadne zapachy nie wydostają się z urządzenia. Twórcy zapewniają o wysokiej skuteczności w usuwaniu woni – według nich, można przebywać z działającym LEAF-em w zamkniętym pomieszczeniu i nie będzie się czuło żadnych zapachów dochodzących z wnętrza urządzenia.

Inteligentna plantacja wielkości lodówki to kolejne urządzenie, które ma dawać satysfakcję z własnoręcznego przygotowania rekreacyjnych używek. Wcześniej zaprezentowano domowe zestawy do warzenia piwa, również kontrolowane przez smartfona – wystarczy dostarczyć odpowiednie składniki (sprzedawane jako gotowe komplety, bądź też przygotowane własnym sumptem), żeby móc cieszyć się domowym, rzemieślniczym piwem skomponowanym pod własne gusta.

LEAF powstał w z myślą o rynku amerykańskim, gdzie w kilku stanach zalegalizowano uprawę marihuany. Urządzenie nie należy do takich – można je kupić za 2990 dolarów; wkłady z materiałami eksploatacyjnymi (minerałami i mikroelementami niezbędnymi do uprawy roślin) oraz filtry wyceniono na 39 dolarów.

Opłaca się?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety