27.07.2017 11:31

Drony Parrot wyprzedawane w Biedronce

Do Biedronki trafiły drony Parrota – model, który na stronie producenta wyceniony jest na 149 euro można kupić za... 129 zł. 

Drony Parrot wyprzedawane w Biedronce
foto: kadr z wideo

Za każdy z trzech modeli, jakie trafiły 27 lipca 2017 do popularnej sieci sklepów, trzeba zapłacić właśnie niecałe 130 zł. Biedronka chwali się, że przecena sięga 44% - jeśli jednak spojrzeć na ceny danych gadżetów na stronie producenta oraz w sklepach internetowych, oferta dyskontu zaczyna rysować się jako prawdziwa okazja.

149 euro to cena katalogowa drona Parrot Hydrofoil Orak, który tak naprawdę jest pojazdem typu 2 w 1. Gadżet, zwany także ślizgolotem, może poruszać się po powierzchni wody z prędkością 10 km/h, sekcja napędowa może zaś zostać odłączona od kadłuba i staje się wtedy pełnoprawnym, latającym dronem.

foto: zrzut ekranu

Wodne wojaże w wykonaniu Parrot Hydrofoil Orak wyglądają następująco:

Wbudowany akumulator wystarcza na około 9 minut pracy – tyle czasu można więc żeglować lub latać. Dron ma wbudowaną kamerę, dzięki której można robić nawodne lub powietrzne zdjęcia. Sterowanie odbywa się poprzez Bluetooth po sparowaniu gadżetu ze smartfonem lub tabletem – wszystkie trzy modele obsługiwane są właśnie w ten sposób.

Drugim pod względem wysokości ceny pokazywanej na stronie producenta modelem jest Airborne Night Blaze – według witryny Parrota, można go kupić za 99 euro (kwota ta zawiera rabat w wysokości 30 euro) – w Biedronce, przypomnijmy, trzeba za niego zapłacić 129 zł.

foto: zrzut ekranu

Ten model przeznaczony jest do lotów w nocy, jako że oferuje wbudowane silne oświetlenie LED – wystarczające do doświetlenia terenu pod dronem w celu zrobienia zdjęcia.

Maksymalna prędkość przelotowa to 18 km/h, czas lotu to 9 minut.

Trzecim modelem Parrota dostępnym w Biedronce za 129 jest dron Airborne Cargo Mars, który jest kompatybilny z… klockami LEGO.

foto: zrzut ekranu

Dzięki temu do drona można przymocowywać charakterystyczne ludzki bądź też całe konstrukcje (o ile nie będą zbyt rozbudowane, bo wtedy będą wpływać negatywnie na stabilność unoszącego się w powietrzu urządzenia).

Na oficjalnej stronie producentaa gadżet wyceniany jest na 69 euro, ceny w sklepach internetowy oscylują jednak w okolicach 300 zł.

foto: zrzut ekranu

Wygląda na to, że Biedronka przygotowała naprawdę dobrą ofertę dla miłośników gadżetów – za 3 ciekawe drony zapłacimy łącznie mniej, niż w przypadku innej okazji cenowej dostępnej w sieci sklepów, wycenionego na 599 zł laptopa Kiano SlimnNote 14.2 z ekranem o przekątnej 14 cali.

Który z modeli najchętniej byście sobie kupili?

Drony na co dzień

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gadżety