28.12.2017 11:58

Gramofon Silvercrest USB za 259 zł z Lidla – warto kupić?

Elegancki wygląd, napęd paskowy, mechanizm auto-stop i możliwość digitalizacji nagrań – czy kosztujący 259 zł gramofon Silvercrest USB jest wart wzięcia udziału w bójce o towar w Lidlu?

Gramofon Silvercrest USB za 259 zł z Lidla – warto kupić?
foto: materiały prasowe

Gramofon z Lidla kosztuje dobre 100 zł więcej, niż odpowiednik z Biedronki – mający kształt walizki, przenośny (i potrafiący nawet grać w plenerze po podłączeniu do banku energii) Hykker Vintage Sound. Urządzenie Silvercrest stworzono jednak dla zupełnie innego odbiorcy.

Sprzęt z Lidla zaprojektowano, żeby dobrze prezentował się w salonie – postawiono na minimalistyczne wzornictwo i platformę wykonaną z drewna.

Gramofon Silvercrest USB jest samodzielnym urządzeniem – wyposażono go w głośniki stereo. Co ciekawe, dzięki gniazdu AUX-IN może służyć jako urządzenie odgrywające dźwięk dla innych urządzeń, na przykład odtwarzacza płyt CD, co redukuje liczbę kabli i sprzętów składających się na domowy kącik audio.

foto: materiały prasowe

Pamiętać należy oczywiście, że wbudowane głośniki nie zapewnią jakości dźwięku zadowalającego prawdziwych melomanów, o audiofilach nawet nie wspominając. Do prostych domowych zastosowań i słuchania od czasu do czasu płyt winylowych sprzęt jak najbardziej się nadaje, a w razie potrzeby można podłączyć gramofon do zewnętrznych głośników.

Dobrą wiadomością jest zastosowanie napędu paskowego, dzięki któremu gramofon jest mniej podatny na zakłócenia prędkości odtwarzania (dostępne są trzy ustawienia - 33 1/3, 45 i 78 obrotów na minutę).

Gramofon Silvercrest USB wyposażony jest ponadto w mechanizm auto-stop, zapobiegający zniszczeniu płyty i igły po dojściu do końca ścieżki oraz w ceramiczny adapter.

foto: materiały prasowe

Odgrywane płyty można przekonwertować do postaci cyfrowej – w tym celu należy podłączyć gramofon do komputera poprzez kabel USB (taki, przez jaki podłącza się drukarkę). Funkcja digitalizacji tworzy pliki w formacie WAV, który następnie można przekonwertować według potrzeb i wymagań.

Gramofon Silvercest USB można kupić w Lidlu od 28 grudnia 2017 roku. Mogą się nim zainteresować osoby, które szukają elegancko wyglądającego sprzętu, który zostanie postawiony obok innych elementów zestawu audio, i który pozwoli sprawdzić, o co chodzi w tym całym szale na płyty winylowe. To dobry sprzęt dla początkujących - doświadczeni użytkownicy mogą mieć w stosunku do gramofonu większe oczekiwania.

Który gramofon wolelibyście?

Głośniki bezprzewodowe - który wybierasz?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety