16.08.2016 13:13

Han Solo w karbonicie schłodzi Wam piwo

To nie jest zwykła replika karbonitowej płyty z uwięzionym Hanem Solo. Gadżet wyposażony jest w działające kontrolki i podświetlenie, a w środku kryje całą lodówkę.

Han Solo w karbonicie schłodzi Wam piwo
foto: kadr z wideo

Patrząc na szczegółowość i wierność odwzorowania można się domyśleć, że stworzenie repliki pochłonęło dużo pracy, czasu i pieniędzy. Rzeczywiście tak było, chociaż do ostatecznej ceny gadżetu należy doliczyć jedną zniszczoną podczas prac lodówkę – twórcom udało się wwiercić w rurkę transportującą freon.

Płyta z karbonitu robi coraz większe wrażenie wraz z poznawaniem kolejnych szczegółów. Jak się bowiem okazało, na bokach repliki umieszczono panele kontrolne, które nie tylko symulują pracę mrugając diodami, ale także służą do włączania jednej, ale za to bardzo ważnej funkcji. Odmrażania Hana Solo.

foto: kadr z wideo

Po wciśnięciu przycisku postać zaczyna świecić blaskiem znanym z „Powrotu Jedi” – na szczęście jednak nie towarzyszy temu wzrost temperatury, gdyż to mogłoby zakłócić pracę uderzenia stanowiącego podstawę dla karbonitowej płyty – w pełni sprawnej lodówki.

Sprzęt AGD musiał być specjalnie dostosowany do projektu – jak doskonale wiedzą wszyscy fani „Gwiezdnych wojen”, płyta z Hanem Solo miała 200 cm wysokości. Znacznie niższa lodówka została osadzona na podeście.

Figura Hana Solo została zakupiona w internecie, jednak nie spełniała wymogów twórców – na jej podstawie przygotowano formę, a następnie odlano postać właściciela Sokoła Millenium z żywicy epoksydowej, nadając jej przy okazji lekko różowe zabarwienie widoczne podczas podświetlenia.

foto: kadr z wideo

Rezultat jest imponujący – lodówka z Hanem Solo to gadżet, który widziałaby u siebie większość fanów „Star Wars”. Dzięki filmowi wiadomo już, jak można go zrobić (chociaż część szczegółów trzeba będzie rozpracować samemu). Można także pokusić się o wprowadzenie poprawek - na przykład umieszczeniu w ustach Hana otwieracza.

Fani „Gwiezdnych wojen” są bardzo kreatywni – nie tylko opracowali sposób na stworzenie pełnowymiarowego, działającego robota BB-8 z piłki plażowej, ale także stworzyli hełmy „tłumaczące” wypowiedzi na język używany przez droidy.

Gdzie postawilibyście taką lodówkę?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Gwiezdne wojny