12.09.2018 17:23

Huawei Color Band A2 w promocji w Biedronce - warto kupić?

Inteligentna opaska Huawei Color Band A2 trafia do Biedronki w nowej, niższej o 25% cenie. Czy warto ją kupić? Założyliśmy gadżet na nadgarstek i z ręką na sercu mówimy, jak jest.

Huawei Color Band A2
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Światowe marki coraz chętniej pokazują się w Biedronce – z półek sieci popularnej sieci sklepów znikały już między innymi sprzęty Xiaomi. Do ekskluzywnego klubu dołącza teraz Huawei, którego opaskę sportową Color Band A2 można kupić od 13 września 2018 za 99 zł – regularna cena w innych sklepach wynosi 129 zł.

Obniżka jest dobrą okazją do tego, żeby gadżetowi się przyjrzeć i sprawdzić, czy warto go kupić. Szczególnie w takiej cenie.

Opaska Huawei Color Band A2 – pierwsze wrażenie

Jeśli chodzi o design, to Huawei Color Band A2 prezentuje się naprawdę dobrze. Niech nie zmyli Was „color” w nazwie – obudowa mieni się piękną, głęboką czernią, widoczną także na ekranie OLED o przekątnej 0,96 cala.

Nawet metalowa wstawka z boku urządzenia nie razi chromem, rozświetlając ogólny wygląd tylko trochę – na tyle, żeby nie burzyć eleganckiego wrażenia.

Jest ono osiągane także dzięki interesującemu, gumowemu paskowi, który – a jakże – jest czarny, ale dzięki misternie wykonanym nacięciom mieni się różnymi odcieniami czerni w sprawiającym wrażenie żywego wzorze. Tworzywo jest przyjemne w dotyku i nie męczy podczas noszenia.

Jeśli kupowałoby się tylko oczami, to już stalibyśmy z opaską Huawei Color Band A2 w kolejce do biedronkowej kasy. Opaska to jednak coś więcej, niż tylko atrakcyjna powierzchowność – potrafi także zajrzeć nam w serce.

Huawei Color Band A2

Opaska Huawei Color Band A2 – co potrafi?

Zakres obowiązków opaski sportowej lub fitnessowej jest bardzo dobrze sprecyzowany – ma przede wszystkim liczyć wykonywane kroki i przeliczać to na spalone kalorie. Nie jest niespodzianką, że Huawei Color Band A2 to potrafi, dorzucając do tego kilka innych ciekawych opcji – i nie mówimy tu o prostym nagrywaniu parametrów biegu, marszu czy jazdy na rowerze.

Pierwszą z nich jest czujnik tętna, pokazujący w czasie rzeczywistym jaki mamy puls, a także zapisującym jego wartość co kilka minut – w ten sposób możemy sprawdzić, jak bardzo męczące są dla nas poszczególne aktywności w ciągu całego dnia. Pamiętać trzeba tylko, że Huawei Color Band A2 nie jest urządzeniem klasy medycznej i że dane pokazywane przez opaskę mogą odbiegać nieco od rzeczywistości.

Małą czarną opaskę Huawei Color Band A2 można – a nawet trzeba – zaciągać ze sobą do łóżka. Po spędzeniu z nami upojnej nocy gadżet oceni naszą technikę spania – powie, jak długo odpoczywaliśmy, ile czasu poświęcaliśmy na fazę wstępną, a ile na sen właściwy i głęboki. W razie potrzeby delikatnie wyrwie nas także z objęć Morfeusza, wibrując alarmistycznie na ręce.

Nie jest to jeszcze ostatnie słowo Huawei Color Band A2 – opaska potrafi także (o ile nadamy aplikacji Huawei Gear odpowiednie uprawienia) pokazywać powiadomienia ze smartfona. Można na niej przeczytać SMS-a, a także zobaczyć, kto do nas dzwoni – i w razie potrzeby jednym gestem odrzucić połączenie. Rozpoczęcie rozmowy będzie już wymagało wyjęcia smartfona z kieszeni.

Huawei Color Band A2 nie przestraszy się przy tym pierwszej randki na basenie – jest wodoszczelny zgodnie z normą IP67. Jeśli pojawią się więc chęci, można z nią wziąć wspólną kąpiel.

Huawei Color Band A2

Huawei Color Band A2 – czy warto kupić?

Inteligentna opaska nie jest sprzętem pierwszej potrzeby. I bez niej dowiemy się, czy jesteśmy wyspani, i że serce łopocze nam jak szalone, protestując przeciwko zbytniemu wysiłkowi fizycznemu. Będziemy się także mniej więcej orientować, czy przeszliśmy danego dnia całkiem sporo, czy też prowadziliśmy raczej osiadły tryb życia.

Jeśli już jednak zaczniemy z takiego gadżetu korzystać, okazuje się, że jest on nieocenionym pomocnikiem. Wiedza to potęga, a Huawei Color Band A2 potrafi dostarczyć nam całkiem pokaźnego zakresu informacji o tym, jak zachowuje się nasz organizm, pozwalając być prawdziwie dumnym z osiąganych podczas ćwiczeń rezultatów bądź też dyskretnie przypominając, że przesadzamy we wpędzaniu się w choroby cywilizacyjne.

Huawei Color Band A2 – szczególnie w cenie 99 zł – będzie więc udanym zakupem, który być może nawet wpłynie na to, co robimy ze swoim życiem. Jeśli szukacie dobrej inteligentnej opaski, powinniście wybrać się do Biedronki, zanim będzie za późno – sieć sklepów informuje co prawda, że oferta będzie obowiązywać od 13 do 26 września 2018, jednak bardziej prawdopodobne wydaje się, że promocja skończy się szybciej ze względu na wyczerpania zapasów. To naprawdę fajna okazja.

Skorzystacie z okazji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety