11.09.2018 16:02

Hykker LED Vision 180 z Biedronki – warto kupić?

Rozmiar ma znaczenie – wie o tym każdy, kto oglądał film na projektorze zamiast na małym ekranie smartfona czy tableta. Liczy się jednak także technika – obraz musi być ostry i wyraźny, żeby zapewnić odpowiednie przeżycia. Czy projektor Hykker LED Vision 180 z Biedronki jest w stanie zapewnić kinomanom przyjemne przeżycia?

Hykker LED Vision 180
foto: materiały prasowe

To nie pierwszy raz, gdy projektory polskiego producenta są dostępne w Biedronce – w tej samej cenie można było kupić starszy model projektowa, Hykker LED Vision 130. Nowa wersja oferuje poprawione parametry pracy zgodnie z zasadą więcej, szybciej i lepiej. Czy to oznacza, że sprzęt za 299 zł spodoba się każdemu?

Hykker LED Vision 180 z Biedronki – parametry techniczne

Projektor lubi chwalić się możliwościami już od chwili podawania nazwy – maksymalna zalecana wielkość generowanego obrazu ma przekątną 180 cali (minimalna to 28 cali). To dobre 50 cali więcej, niż potrafił poprzednik.

Obraz jest przy tym wyświetlany z jasnością 1800 lumenów, co jest poprawą ponad 10-krotną. O ile z Hykker LED Vision 130 można było korzystać w miarę komfortowo tylko po ciemku, tak projektor z Biedronki debiutujący w sprzedaży 13 września 2018 powinien nie mieć problemów ze stawianiem na wysokości zadania także w świetle dziennym.

Hykker LED Vision 180

Nie zmieniła się rozdzielczość, z jaką wyświetlany jest obraz i wciąż wynosi 800x480 pikseli. Przy korzystaniu z maksymalnego rozmiaru projekcji poszczególne punkty składowe będą więc widoczne indywidualnie, tworząc poczucie ziarnistości.

Wbudowane głośniki maja moc 5 watów, projektor umożliwia także podłączenie zewnętrznego sprzętu nagłaśniającego.

Producent chwali się, że Hykker LED Vision 180 działa z praktycznie każdym źródłem obrazu.

"

Funkcjonalność projektora zwiększają: kompatybilność ze wszystkimi popularnymi urządzeniami na rynku oraz liczne wejścia takie jak: HDMI, AV, VGA, USBx2. Z tego względu z projektorem zintegrujemy zarówno nowsze jak i starsze urządzenia: telewizory, kamery i laptopy. Dzięki portowi USB możemy podłączyć pamięć zewnętrzną i odtwarzać filmy oraz zdjęcia bezpośrednio z pendrive’a. "

Do projektora Hykker LED Vision 180 dodawany jest pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu odtwarzaniem filmów przez urządzenie można zarządzać bez potrzeby opuszczania przytulnego fotela czy kanapy.

Hykker LED Vision 180 z Biedronki – warto kupić?

Czy za 299 zł rzeczywiście można kupić sobie małe kino do domu? Najwyraźniej tak, o ile nie będzie oczekiwało się wrażeń zapewnianych przez sprzęty droższe od Hykkera LED Vision 180 nawet 10-krotnie.

Projektor z Biedronki pomoże zorganizować ciekawy wieczór filmowy – obraz, ze względu na niską rozdzielczość 800x480 punktów, nie będzie może idealnej jakości, ale po podłączeniu sprzętu do zewnętrznych głośników możemy oczekiwać spełnienia wizji o kinowym kąciku w domu.

Hykker LED Vision 180

Hykker LED Vision 180 przyda się zresztą nie tylko do oglądanie filmów – projektor można przecież wykorzystać także do grania, w tym przypadku jednak niska rozdzielczość obrazu będzie zdecydowanie bardziej widoczna i uciążliwa, o ile odpowiednio ostawi się projektor – czujnik podczerwieni, za pomocą której komunikuje się pilot, został umieszczony na tylnej ściance urządzenia.

Czy warto kupić projektor Hykker LED Vision 180 z Biedronki? Wszystko zależy od oczekiwań. Jeśli chcecie od czasu do czasu obejrzeć sobie film jak w kinie, nie wymagając przy tym wrażeń wizualnych jak z sali kinowej – 299 zł będzie kwotą dobrze wydaną. Jeśli jednak uważacie, że materiały poniżej Full HD (albo i 4K) nie nadają się do oglądania, lepiej wrzućcie tę kwotę do skarbonki i zbierajcie na sprzęt, który zapewni Wam odpowiednie wrażenia. Urządzenie będzie dostępne od 13 do 26 września 2018 - chyba, że zostanie wykupione wcześniej.

Jak najczęściej oglądacie filmy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety