16.12.2016 12:09

ION Stereo LP – czy warto kupić gramofon z Lidla?

Gramofon z Lidla jest niemal dwa razy droższy niż gramofon z Biedronki. Czy jest też dwa razy lepszy?

ION Stereo LP – czy warto kupić gramofon z Lidla?
foto: materiały prasowe

Ze szczegółami o Hykker Vintage Sound – gramofonie w walizce – pisaliśmy w tej wiadomości. Sprzęt za 159 zł okazał się oferować za tę kwotę całkiem sporo funkcji. W naszej opinii to sprzęt dla osób, które z płytami winylowymi będą mieć sporadyczny kontakt. Waszym zdaniem – a w szczególności osób lubujących się w winylach – gramofon z Biedronki nie oferuje jednak zbyt dobrej jakości dźwięku i wykonania.

Czy w takim razie warto wydać na gramofon niemal dwa razy więcej i kupić go w Lidlu? W tej sieci sklepów od 19 grudnia 2016 będzie można nabyć urządzenie ION Stereo LP, wycenione na 299 zł. Za tę cenę otrzymamy sprzęt, który potrafi co prawda nieco mniej niż gramofon z Biedronki, prezentuje się za to zdecydowanie bardziej elegancko.

ION Stereo LP – gramofon z Lidla

Lidl zachwala, że gramofon ION Stereo LP został wykończony naturalnym drewnem. Daje to urządzeniu wygląd, który pozwala bez obaw o naruszenie zmysłu estetyki na umieszczenie go w centralnym miejscu w salonie. Gramofon z Lidla jest droższy od konkurencji z Biedronki, ale też wygląda zdecydowanie mniej „tanio”.

foto: materiały prasowe

Płyty winylowe mogą być odtwarzane z prędkością 33, 45 oraz 78 obrotów na minutę. Gramofon został wyposażony w funkcję autostop, która zatrzymuje talerz po zakończeniu odtwarzania i zapobiega w ten sposób uszkodzeniu płyty i igły.

ION Stereo LP jest wyposażony w głośniki stereo, dzięki czemu jest to w pełni samodzielne urządzenie. Z przodu obudowy znalazło się gniazdo słuchawkowe, pozwalające na intymne zanurzenie się w winylowej muzyce, komplet gniazd wejściowych i wyjściowych został umieszczony z tyłu urządzenia. Tam też znajduje się włącznik.

Do dyspozycji użytkownika oddano wejście AUX (umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła sygnału i odgrywanie go na głośnika gramofonu), wyjście RCA (cinch) stereo (służące do podpięcia głośników) oraz port USB. Dzięki temu ostatniemu gramofon z Lidla można połączyć z komputerem – przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania pozwala to na zapisywanie odtwarzanych utworów w formacie cyfrowym.

foto: materiały prasowe

Hykker Vintage Sound – gramofon z Biedronki – oferuje tu nieco więcej możliwości. Urządzenie potrafi samodzielnie zgrywać utwory do formatu WAV na pamięć USB lub kartę SD, może także służyć jako odtwarzacz cyfrowych plików audio.

Gramofon ION z Lidla - opinie

Konstrukcja gramofonu jest bliźniaczo podobna do modeli ION Max LP i ION Archive LP. Jest on wyraźnie droższy od wersji Stereo LP oferowanej w Lidlu i krążą o nim dość rozbieżne opinie.

Z jednej strony można spotkać osoby, które gramofon ION zdecydowanie sobie chwalą, prezentując przy tym większość funkcji urządzenia w akcji:

Bez problemu można jednak także znaleźć demonstracje pokazujące, że do działania gramofonu można mieć ogromne zastrzeżenia:

Problem można podobno rozwiązać odpowiednio dociążając ramię – część płyt winylowych, z głębszymi rowkami, mogą gramofonom z prostymi mechanizmami sprawiać podczas ogrywania sporo kłopotów.

Gramofon ION z Lidla – czy warto kupić?

Hykker Vintage Sound kierowany jest do osób, które słuchać płyt winylowych chcą okazjonalnie i docenią łatwość przenoszenia urządzenia. Niska cena, wynosząca 159 zł, to spory atut gramofony z Biedronki – wydanie takich pieniędzy na gadżet nie nadszarpnie mocno domowego budżetu.

Kupno gramofonu z Lidla to już większy wydatek – ION Stereo LP wyceniono na 299 zł. W tej cenie otrzymujemy sprzęt, który można używać codziennie i który będzie dobrze komponował się ze stałymi wnętrzami.

ION Stereo LP oferuje mniej opcji, niż Hykker Vintage Sound – trzeba jednak pamiętać, że dla osób chcących na poważnie rozpocząć przygodę z płytami winylowymi fajerwerki MP3 gramofonu z Biedronki będą zbędne, a potencjalna lepsza jakość wykonania gramofonu z Lidla pozwoli odtwarzać skarby z kolekcji bez obawy o ich szybkie uszkodzenie.

foto: materiały prasowe

Ostateczna decyzja o wyborze jednego z gramofonów zależy od tego, w jaki sposób ma być wykorzystywany. Jeśli chcecie mieć gadżet na imprezy, który można łatwo składować w domu – Hykker Vintage Sound jest sprzętem dla Was.

Jeśli zaś chcecie, żeby winyle stały się w Waszym domu codziennością – zdecydowanie lepiej przyjrzeć się dokładnie gramofonowi z Lidla. Kupno ION Stereo LP może być początkiem wspaniałej muzycznej przygody.

Który gramofon jest według Ciebie lepszy?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety