27.02.2017 11:32

Jak długo wytrzymuje bateria w Nintendo Switch?

Dzięki egzemplarzom testowym konsoli wiemy już, że np. w przypadku gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild bateria starczy na zaledwie 3 godziny gry...

Jak długo wytrzymuje bateria w Nintendo Switch?
foto: materiały prasowe

Nintendo Switch jest już coraz bliżej sklepowych półek. Ogólnoświatowa premiera konsoli ma się odbyć 3 marca 2017 roku, a my już wiemy o niej praktycznie wszystko. Głównym magnesem na nowy sprzęt ma być jego hybrydowa natura: Switch będzie zarówno konsolą stacjonarną, jak i przenośną - dzięki czemu zagramy na niej... np. w toalecie.

Ten drugi tryb od początku budził pewne wątpliwości. Z jednej strony jest to coś, czego nie zaoferują rządzące rynkiem sprzęty do grania od Sony i Microsoftu, z drugiej - przecież już samo Nintendo ma w swojej ofercie wciąż bijącą rekordy popularności linię handheldów DS. Jak na jej tle wypada przenośność Switcha?

Możemy się o tym przekonać dzięki egzemplarzom testowym, które trafiły już do wybranych przedstawicieli mediów technologicznych. Przedpremierowo wiemy już na przykład, że wbudowana pamięć nie pozwoli zagrać w niektóre tytuły w wersjach cyfrowych - np. w Dragon Quest Heroes I & II, który wymaga 32 GB, podczas gdy Switch ma zaledwie 25,9 GB.

Na konsoli zmieści się na szczęście The Legend of Zelda: Breath of the Wild, najgorętszy tytuł startowy następcy Wii U. Kolejne części przygód Linka elektryzują graczy na całym świecie już od ponad 30 lat i z pewnością wielu z nich sięgnie po Switcha specjalnie po to, by zagrać w najnowszą część serii i przekonać się, w jakiej formie jest Hidemaro Fujibayashi.

Niestety,w trybie przenośnym nie pobawią się zbyt długo. Nintendo już wcześniej potwierdzało, że akumulatorowi nowej konsoli daleko do ideału - i jej testerzy to teraz potwierdzili. W Breath of the Wild będzie można pograć przenośnie zaledwie 3 godziny. Niewiele daje włączenie trybu samolotowego oraz manipulacja jasnością ekranu.

Na szczęście w innych produkcjach może być lepiej. Jak zapewnił japoński producent, przy mniej wymagających tytułach bateria może wytrzymać nawet dwa razy tyle - czyli sześć godzin. To niby niewiele mniej niż możliwości 3DS-a XL, lecz chciałoby się wciąż więcej.

Tymczasem The Legend of Zelda: Breath of the Wild może okazać się wystarczającym powodem, by puścić płazem Switchowi wszelkie niedoróbki. To nie tylko prawdopodobnie największy projekt w historii Nintendo, lecz i - wierząc pierwszym recenzjom - najlepsza Zelda w całej serii. Trzeba będzie tylko pamiętać o dokupieniu do niej powerbanka...

Planujesz kupić Nintendo Switch?

Jakub Gańko
Tagi: #Gry