04.01.2017 16:10

Kosz na śmieci przygotuje Wam listę zakupów

W Stanach trwają targi CES 2017 – nie powinno więc dziwić, że mamy prawdziwy urodzaj na inteligentne urządzenia, które mają zmienić nasze życie. Takim przełomem ma być GeniCam – gadżet, który na podstawie wyrzucanych przez nas śmieci będzie tworzył dla nas listę zakupów.

Kosz na śmieci przygotuje Wam listę zakupów
foto: kadr z wideo

Urządzenie ma wbudowany czytnik kodów kreskowych. Dzięki temu za każdym razem, gdy będziemy wyrzucać puste opakowanie po zużytym produkcie będziemy mogli odnotować ten fakt skanując odpad przed urządzeniem.

GeniCam rozpozna dokładnie dany produkt i dopisze go do oferowanej w towarzyszącej aplikacji listy zakupów. Jak przekonują pomysłodawcy gadżetu, dzięki temu będziemy mogli nie martwić się, że po powrocie do domu ze sklepu odkryjemy brak niezbędnego nam do życia produktu.

Skan wykonywany jest tylko wtedy, gdy chcemy – jeśli więc coś nam nie zasmakowało, albo zmienił nam się gust, wystarczy wyrzucić opakowanie w starym, tradycyjnym, analogowym stylu.

Jeśli zastanawiacie się, jak gadżet radzi sobie z rozpoznawaniem produktów, na których nie znajdują się kody kreskowe, odpowiedź jest prosta – nie radzi sobie. Twórcy wbudowali jednak do GeniCam moduł rozpoznawania mowy – wystarczy zbliżyć przedmiot do kamery i powiedzieć na głos, czym on jest, żeby został dopisany do zestawienia w aplikacji. Opowiadać trzeba także o produktach, które nie zostawiają za sobą żadnych opakowań lub odpadków.

Dopełnieniem funkcji gadżetu jest monitorowanie napełnienia kosza – gdy zbliża się do granic swojej pojemności, może on wysłać wiadomość do wyznaczonego domownika wzywającą do wywiązania się ze swoich obowiązków.

W wizji twórców GeniCam działa tak:

Gadżet miała swoją premierę na targach CES 2017. W przedsprzedaży wyceniono go na 125 dolarów, co jest kwotą niższą o 25 dolarów od docelowej. GeniCam jest zasilany przez 4 baterie AA – według konstruktorów, wystarczają one na okrągły rok pracy urządzenia.

Używalibyście GeniCam?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety