03.09.2016 15:23

Kuchenny komputer z wbudowaną lodówką

Jeżeli podczas gorącego okresu dobiegania do końca oferty darmowej aktualizacji do Windows 10 mieliście wrażenie, że informacje o systemie są wszędzie i baliście się otwierać konserwy, mamy dla Was złą wiadomość – teraz możecie obawiać się zamykania lodówki.

Kuchenny komputer z wbudowaną lodówką
foto: kadr z wideo

Wszystko za sprawą LG, która podczas targów IFA 2016 zademonstrowała chłodziarkę Smart Instaview. Dobrze się domyślacie – sprzęt pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft. Kuchenny komputer all-in-one, do tej pory przybierający formę monitora, doczekał się swojego następnego wcielenia.

Na drzwiach lodówki znajduje się duży – przekątna mierzy sobie 21,5 cala – dotykowy ekran, który służy jako klasyczny wyświetlacz dla komputera, ale także pozwala kontrolować kilka nowych i ciekawych funkcji lodówki.

Pierwszą z nich jest możliwość zajrzenia do środka urządzenia bez potrzeby otwierania drzwi – wystarczy puknąć w ekran, a pojawi się na nim obraz półek. Dzięki temu zminimalizuje się czas, gdy drzwi chłodziarki będą otwarte – poszukiwaną zawartość można będzie znaleźć rozglądając się na ekranie.

Lodówka LG Smart Instaview może wręcz sama wskazać, gdzie dokładnie znajduje się poszukiwana rzecz, pokazując wiadomości pozostawione przez innych domowników. Obecnie zostawia się na drzwiach chłodziarki karteczkę z wiadomością, dzięki urządzeniu LG można będzie to zrobić w postaci cyfrowej.

foto: kadr z wideo

Specjalna aplikacja pozwala bowiem na dowolne przypinanie w wybranym miejscu ekranu notek i rysunków – można więc sobie na przykład wyobrazić, że po włożeniu do chłodziarki śniadania dla dziecka będzie mu można narysować na ekranie strzałki kierującego go do odpowiedniego miejsca na półce.

Co ciekawe, podczas prezentacji lodówki LG nie mówiło zbyt wiele o automatyzacji zakupów i automatycznym zaopatrywaniu się lodówki w zjedzone przez domowników pożywienie. Być może ten pomysł pozostanie jeszcze przez jakiś czas wizją z przyszłości.

Producent nie zapomniał jednak podkreślić, że mamy do czynienia z prawdziwym komputerem, działającym pod kontrolą pełnoprawnego Windows 10. Wszystkie obietnice możliwości wyszukiwania przepisów na przygotowywane dania lub po prostu oglądania filmów z Netfliksa podczas doglądania gotowania są więc przez LG Smart Instaview spełniane.

Można też oczywiście pokusić się o rozerwanie się podczas gotowania i uruchomienie jakiejś gry – w końcu lodówka LG nie powinna mieć kłopotów z chłodzeniem procesora i karty graficznej. Nie należy jednak oczekiwać cudów wydajności – do poziomu pokazanego także na targach IFA 2016 prawie przenośnego komputera Acer Predator 21 X z 5 wbudowanymi wentylatorami chłodziarce sporo brakuje.

Wiedźmin 3 GOTY (w sprzedaży od 30 sierpnia 2016) może stanowić dla niej zbyt duże wyzwanie – choć może to i dobrze, biorąc pod uwagę konieczność doglądania od czasu do czasu gotowanych posiłków – ale krótka partyjka w nieśmiertelnego Pasjansa jak najbardziej w chodzi w grę. Bez problemu powinno się także odpalić starsze hity, takie jak na przykład rozdawany do połowy września 2016 roku zupełnie za darmo Rayman Origins.

A Wy jaką aplikację odpalilibyście na lodówce?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gadżety