16.05.2016 17:18

Minionek Kevin z Tchibo może być niebezpieczny dla zdrowia

Tchibo wycofało ze sprzedaży zabawkę Minionka Kevina. Gadżet dostępny był w placówkach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym - klienci proszeni są o zwrot produktu.

Minionek Kevin z Tchibo może być niebezpieczny dla zdrowia
foto: tchibo.pl

Zdalnie sterowana figurka Minionek Kevin trafiła do sprzedaży 2 listopada 2015 roku. Sklep poinformował Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zabawka może nie być bezpieczna dla użytkowników.

Jeżdżąca figurka składała się z dwóch głównych podzespołów – części jezdnej oraz dmuchanej nakładki. Minionkiem Kevinem można było sterować ruchem i mową.

Powód wycofania zabawki ze sprzedaży został wyszczególniony w komunikacie na stronie UOKiK.

"

Przedsiębiorca poinformował, że w ww. zabawkach stwierdzono obecność wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych w ilości 27 mg/kg oraz naftalenu w ilości 9,3 mg/kg. "

Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) to ponad 200 związków chemicznych. Część z nich ma udowodnione własności rakotwórcze, wiele jest o to podejrzewanych. 

foto: tchibo.pl

Tchibo udostępniło w sklepach stacjonarnych ulotkę informacyjną o wycofaniu produktu, zabawka nie jest już także dostępna do kupienia w internecie.

Szczegółowe informacje na temat kampanii udzielane są przez Tchibo pod numerem telefonu 22 383 11 07.

UOKiK podkreśla, że nie został wydany nakaz wycofania produktu z rynku, producent nie został też objęty nakazem odkupienia zabawki od konsumentów.

Czym są powerbanki?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety