22.06.2018 11:34

Co schowano w środku oficjalnej piłki Mistrzostw Świata w Rosji?

Piłka Adidas Telstar 18, oficjalna futbolówka Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, skrywa w sobie dobrze ukryty technologiczny sekret. Trzeba było go szukać z nożem.

Adidas Telstar 18, piłka Mistrzostwa Świata w Rosji
foto: kadr z wideo

Mecz otwarcia mamy już za sobą, przed nami mecz o wszystko i mecz o honor - mamy poręczny harmonogram wszystkich spotkań na Mistrzostwach Świata w Rosji - a potem piłkarskim widowiskiem będziemy mogli emocjonować się z oddali, kibicując z konieczności obcym.

Stało się tradycją (urodzoną z chęci zarabiania pieniędzy), że na każdym Mundialu reprezentacje grają w innych strojach, a mecze rozgrywane są za pomocą nowe piłki. O ile kwestie ubioru wydają się być raczej kwestią mody i estetyki, o tyle w przypadku piłek FIFA idzie z czasem, postępem i osiągnięciami.

Każdy nowy model jest bardzie zaawansowany technologicznie - Adidas Telstar 18 do tego stopnia, że można się z piłką połączyć za pomocą smartfona. Nie tylko to jednak jest nowością – cała budowa i konstrukcja to najnowocześniejsze technologie, mające zapewnić piłkarzom więcej frajdy z gry, a nam bardziej widowiskowe akcje.

Co jest sw środku Adidas Telstar 18, oficjalnej piłki Mistrzostwa Świata w Rosji?

Jak bardzo zmieniły się piłki, którymi rozgrywano mistrzostwa, można zobaczyć na krótki filmiku pokazującym ich właściwości aerodynamiczne. Po testach przychodzi moment, na który wszyscy czekali – wyprucie flaków w celu zobaczenia, co jest (i czego nie ma) w środku poszczególnych piłek.

Emocje sięgają zenitu, tak samo jak w przypadku zdradzenia innej tajemnicyco widzi na swoim ekranie Hubert Urbański w „Milionerach”?

Okazuje się, że Adidas Telstar 18 jest bezdętkowa – powietrze utrzymywane jest przez zewnętrzną powłokę futbolówki. Po chwili poszukiwań udało się także odnaleźć chip RFID, dzięki któremu piłka może komunikować się ze smartfonami z Androidem oraz iPhone’ami – właściciel takich futbolówek mogą dzięki temu liczyć na dostęp do „ekskluzywnych treści” związanych z Mundialem.

Na pewno nie będzie tam sióstr Godlewskich, które według niektórych znieważyły nie tylko dobry gust muzyczny, lecz także barwy narodowe występując w teledysku do swojego utworu na Mundial praktycznie nago, pomalowane na biało-czerwono.

Kibicujecie Polsce na Mistrzostwach?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety