25.02.2016 13:35

Muzyka ze Spotify bez smartfona i internetu

Mighty to odtwarzacz muzyki, na którym będzie można zapisać playlisty ze Spotify i odtwarzać je w trybie offline. Jeśli kampania na Kickstarterze się powiedzie, gadżet będzie można kupić pod koniec 2016 roku w cenie 79 dolarów.

Muzyka ze Spotify bez smartfona i internetu
foto: kadr z wideo

Odtwarzacz powstaje z myślą o aktywnych użytkownikach, którzy słuchają muzyki podczas ćwiczeń fizycznych, na przykład biegania. Twórcy Mighty przytaczają wyniki badań mówiących o uszkodzeniach smartfonów – duża część z nich powstaje właśnie podczas ćwiczeń. Problemem bywają także opłaty za przekroczenie limitu transferu danych, a słuchanie strumieniowanej muzyki jest tego główną przyczyną.

Odtwarzacz Mighty ma rozwiązać te kwestie. Jest mały i lekki – waży 17 gramów – a wbudowana pamięć o pojemności 2 GB pozwala na przechowanie 48 godzin muzyki. Bateria ma wystarczać na ponad 10 godzin ciągłej pracy, na razie osiągnięto wynik wynoszący 5 godzin.

Jak ma działać Mighty? Urządzenie wykorzystuje możliwość udostępnianą przez Spotify użytkownikom korzystającym z wersji Premium serwisu - pobieranie i zapisywanie plików audio wchodzących w skład list odtwarzania.

foto: materiały prasowe

Wystarczy sparować Mighty z telefonem, wskazać które playlisty mają być zsynchronizowane, odczekać parę chwil na ich pobranie przez WiFi – i gadżet jest gotowy do użycia. Twórcy odtwarzacza świadomie zrezygnowali z wyposażenia urządzenia w ekran, stawiając na prostotę. Mighty ma fizyczne przyciski, pozwalające na kontrolowanie odgrywanej muzyki i wybieranie aktywnej listy odtwarzania (jej nazwa jest odczytywana przez gadżet).

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida, dzięki czemu wszystkie nowości wprowadzane do aplikacji serwisu muzycznego mają być obsługiwane przez odtwarzacz. Nie będzie to chyba jednak dotyczyć udostępnianych przez Spotify playlist wideo. Jak na razie Mighty może odgrywać tylko pełne playlisty (a utwory w nich zawarte tylko w kolejności występowania na liście, bez możliwości losowania) – twórcy przenośnego playera zapowiadają jednak prace nad rozszerzeniem funkcjonalności urządzenia.

Obecnie odtwarzacz Mighty jest wodoodporny, istnieje jednak szansa, że ostateczna wersja gadżetu będzie wodoszczelna.

Przydałby się Wam taki gadżet?

Radio - podstawowe źródło najważniejszych informacji

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety