13.04.2017 10:53

Nintendo zapłaci Ci 20 tysięcy dolarów, jeśli zhakujesz jego konsole

Macie w sobie żyłkę hakera? Możecie na niej sporo zarobić od japońskiego giganta...

Nintendo zapłaci Ci 20 tysięcy dolarów, jeśli zhakujesz jego konsole
foto: materiały prasowe

Nintendo najwyraźniej bardzo poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swojej najnowszej konsoli, a także wydanego wcześniej, wciąż popularnego handhelda. Teraz zaangażowało samych użytkowników do wyłapania luk w zabezpieczeniach swoich produktów. Jak pokazał przykład Google czy Facebooka, to całkiem dobra strategia na wynajdywanie takich usterek.

Japoński gigant oferuje bowiem 20 tysięcy dolarów - o ile tylko ktoś zhakuje system Nintendo Switch lub 3DS-a. To rozwinięcie już wcześniej prowadzonego programu HackerOne, w ramach którego twórcy Mario poszukiwali błędów w swoim oprogramowaniu.

Oto niektóre z działań, którym chcą zapobiec w ten sposób Japończycy:

  • piractwo:
  • zrzucanie obrazów aplikacji
  • odpalanie skopiowanych aplikacji
  • oszustwa (czyli popularne cheaty):
  • modyfikowanie gier
  • wprowadzanie zmian do zapisów stanu gry
  • rozpowszechnianie materiałów niewłaściwych dla dzieci

Po tym ostatnim punkcie widać, że mimo stopniowego otwierania się na rozrywkę dla starszych graczy, Nintendo nadal zależy na wizerunku firmy familijnej, po której produkty mogą spokojnie sięgać najmłodsi. Pełny zakres luk i obszarów, którymi zainteresowany jest japoński producent, jest dostępny na jego stronie internetowej.

Pod podanym adresem znajdziemy również szczegółowe warunki konkursu. Dowiemy się z nich m.in. że 20 tysięcy dolarów to jedynie maksymalna kwota, jaką oferuje za znaleziska Nintendo - wypłaty zaczynają się od znacznie niższego pułapu 100 dolarów. Nagradzane będą też wyłącznie pierwsze zgłoszenia, warto więc się pospieszyć z wynajdywaniem luk.

Nintendo daje sobie cztery miesiące na wypłatę pieniędzy od momentu wpłynięcia zgłoszenia. O ile oczywiście zostanie ono uznane za istotne, a firma podejmie się po nim naprawy zgłoszonego problemu.

Będziecie hakować konsole Nintendo?

Jakub Gańko
Tagi: #Gadżety #Technologia