18.04.2017 11:14

PS4 ulubioną konsolą karaluchów

Sony stworzyło nie tylko doskonałą konsolę do domowego grania, lecz także wymarzony dom dla insektów. Niezależne punkty serwisowe przyznają, że naprawiają wiele konsol uszkodzonych przez zamieszkujące w środku karaluchy.

PS4 ulubioną konsolą karaluchów
foto: materiały prasowe

Dla owadów PS4 wygląda jak przytulny apartament z ogrzewaniem podłogowym. Insekty bez większych problemów mogą dostać się do środka konsoli przez stosunkowo duże otwory wentylacyjne umieszczone obok przyciągającego je źródła ciepła – zasilacza.

Czujące się jak u siebie owady nie tylko zanieczyszczają wnętrze konsoli odchodami, lecz także mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia PlayStation 4. Wystarczy, że podczas przechadzania się po swoich konsolowych włościach doprowadza do zwarcia dotykając jednocześnie dwóch przewodzących prąd komponentów.

Jak przekonują osoby naprawiające konsole, taki powód uszkodzeń jest dość częsty (w niektórych placówkach to nawet 50% wszystkich przyjmowanych do przeglądu PS4), a Sony nie uznaje ich jako kwalifikujących się do naprawy gwarancyjnej.

Jak wygląda konsola, której owadzi mieszkaniec zabił jednocześnie siebie i sprzęt, można zobaczyć na filmie poniżej. Polecamy tylko osobom o naprawdę mocnych nerwach, których widok martwej konsoli nie jest w stanie w żaden sposób wzruszyć:

Problem nie dotyczy tylko Sony PlayStation 4, do Xbox One jednak owadom trudnej się dostać. Sprzęt Microsoftu oferuje także znacznie gorsze warunki życiowe dla owadów, jako że mniej się nagrzewa.

Jak uchronić się przed niepożądanymi owadzimi lokatorami w PS4? Serwisanci zalecają stawianie możliwie wysoko i w dobrze nasłonecznionym miejscy – to zdecydowanie zmniejsza ryzyko wykrycia pustostanu przez insekty.

Jak na razie brak jeszcze danych, czy PS4 Pro jest tak samo gościnne dla insektów jak swój pierwowzór. Raczej nie dowiemy się, czy pracując nad projektem Scorpio - nowym wcieleniem Xbox One - Microsoft pochylił się nad problemem niechcianych mieszkańców.

Waszą ulubioną konsolą jest:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety