15.05.2017 10:27

Smartwatch Hykker Chrono 2 z Biedronki – czy warto kupić?

Taki zegarek mógłby pojawić się w filmie o Jamesie Bondzie – nie tylko pokazuje godzinę, lecz także pozwala na dzwonienie i ma wbudowaną kamerę. Smartwatch Hykker Chrono 2 trafił do Biedronki w cenie 159 zł.

Smartwatch Hykker Chrono 2 z Biedronki – czy warto kupić?
foto: materiały prasowe

To kolejny model inteligentnego zegarka Hykker oferowanego w niskiej cenie w popularnej sieci sklepów. O poprzedniki – modelu Hykker Chrono S79 – pisaliśmy już wcześniej.

Smartwatch Chrono 2 jest jego udoskonaloną wersją – poprawiono jakość wykonania i popracowano nad wyglądem urządzenia. Dodano także funkcje, których nie można było znaleźć w poprzedniej wersji inteligentnego zegarka z Biedronki.

Hykker Chrono 2 z Biedronki – specyfikacje techniczne

Smartwach Hykker Chrono 2 powstał raczej z myślą o męskich użytkownikach – ma dużą (56x42x11 mm) metalową kopertę i solidny, niewymienialny silikonowy pasek. Waży 77 gramów.

Zegarek wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 1,54 cala i rozdzielczości 240x240 punktów. Wyświetlany obraz jest wyraźny i ma dobre nasycenie kolorów dzięki zastosowaniu matrycy IPS.

Akumulator ma pojemność 260 mAh – według producenta, pozwala on na korzystanie ze smartwatcha Hykker Chrono 2 przez 72 godziny bez ładowania. W praktyce, jeśli często sprawdza się godzinę i korzysta z telefonicznych możliwości zegarka, czas ten mocno się skraca - bateria może rozładować się nawet po jednym dniu.

Hykker Chrono 2 oferuje 16 MB pamięci RAM – jeśli chce się intensywnie korzystać z zegarka, należy wyposażyć urządzenie w kartę pamięci microSD. Maksymalna obsługiwana pojemność to 32 GB.

Hykker Chrono 2 z Biedronki – co potrafi?

Wskazywanie czasu to tylko jedna z funkcji inteligentnych zegarków. Hykker Chrono 2 idzie o krok dalej – można włożyć do niego kartę SIM, dzięki czemu korzystając ze smartwatcha można prowadzić rozmowy telefoniczne oraz wysyłać SMS-y.

Hykker Chrono 2 nie obsługuje jednak transmisji danych, nie można więc za jego pomocą łączyć się z internetem.

Zegarem ma za to inną ciekawą funkcję – na boku koperty znalazła się aparat fotograficzny. Nie ma on co prawda zbyt dobrych możliwości (rozdzielczość matrycy to tylko 0,3 Mpix), jednak możliwość robienia zdjęć i filmów w praktycznie każdej sytuacji to zdecydowany plus. Trzeba tylko pamiętać, że niezbędne jest zainstalowanie karty pamięci, na której zapisywane będą multimedia.

Hykker Chrono 2 łączy się ze smartfonami za pomocą interfejsu Bluetooth – aplikacja wymaga do działania systemu Android w wersji co najmniej 4.3.

Hykker Chrono 2 z Biedronki – czy warto?

Kosztujący 159 zł inteligentny zegarek jest ciekawą propozycją. Hykker Chrono 2 jest prostą konstrukcją, oferującą jednak nie tylko podstawowe funkcje (zegarek, kalkulator, śledzenie aktywności fizycznej itp.), lecz także możliwość komunikowania się głosowego i poprzez SMS-y oraz robienie zdjęć i kręcenie filmów.

Jeśli chcielibyście poczuć się choć przez chwilę jak prawdziwy szpieg - Hykker Chrono 2 z Biedronki jest dla was. Trzeba tylko pamiętać, żeby ze sprzętem obchodzić się delikatnie – nie jest wodoodporny.

Najfajniejsza w Hykker Chrono 2 jest:

Zegarki smartwatch - nowoczesność i przydatność

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety