23.05.2016 12:36

Stacjonarny rower do wyścigów przez internet

Używanie roweru treningowego wymaga wyjątkowo silnej woli – bez trudu można znaleźć wiele bardziej wciągających zajęć. Pojawił się jednak pomysł, dzięki któremu ćwiczenia w domowych pieleszach mogą nabrać rumieńców – możliwość ścigania się na siedząco ze znajomymi.

Stacjonarny rower do wyścigów przez internet
foto: materiały prasowe

Pedałowanie w miejscu, mimo że pozwala na budowanie formy oraz zrzucanie zbędnych kilogramów, nie jest zajęciem szalenie pasjonującym. Co bardziej zaradni próbują walczyć z monotonią czytając w trakcie jazdy książkę bądź oglądając film – jednak takie rozwiązanie także ma swoje wady.

W zupełnie inny sposób do uatrakcyjnienia ćwiczeń podeszli twórcy Cycli – roweru treningowego, który łączy się przez Bluetooth ze smartfonem i może służyć do wyścigów rozgrywanych przez internet ze znajomymi lub dowolnymi przeciwnikami z całego świata.

Gadżet fitness jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez problemu można go zmieścić – i używać – pod standardowym biurkiem. Łatwość przenoszenia i przestawiania ma być według twórców urządzenia powodem, dla którego będzie się chciało często z niego korzystać.

Rower treningowy oferuje 8 ustawień różnicujących siłę potrzebną do poruszania pedałami. Twórcy Cycli chwalą się, że dzięki opracowanemu przez nich systemowi aplikacja potrafi dokładnie wyliczyć, ile kalorii spaliło się podczas pedałowanie – obecne na rynku przyrządy podają tylko przybliżone szacunki.

Mechanizm wykorzystuje magnetyzm do regulowania siły oporu – twórcy Cycli obiecują, że pedałowanie jest bardzo ciche i nie będzie dezorganizować pracy ani rozpraszać współpracowników w biurach.

Umieszczony na obudowie roweru ekran dotykowy pozwala na sprawdzenie podstawowych informacji związanych z użytkowaniem gadżetu – liczbę obrotów, czas jazdy oraz spalone kalorie. Bardziej szczegółowe dane pokazują się na ekranie smartfona.

foto: materiały prasowe

To dzięki aplikacji możliwe będzie porównanie uzyskiwanych wyników ze znajomymi, rodziną lub innymi użytkownikami Cycli z całego świata. Grupy biorące udział w tych wyścigach (każdy z uczestników może jechać w innym czasie) dostępne są dla wszystkich chętnych lub mogą przyjmować członków tylko na zaproszenie.

Wbudowany w rower treningowy akumulator ma wystarczać na kilka dni ćwiczeń bez potrzeby podłączania gadżetu do zewnętrznego źródła prądu.

Cycli ma pojawić się w sprzedaży w grudniu 2016 roku w cenie 199 dolarów. Podczas zbierania na Kickstarterze funduszy na rozpoczęcie produkcji gadżet można zakupić za połowę tej ceny.

Ścigalibyście się ze znajomymi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety