23.02.2016 08:56

Tablet, który jest projektorem – i na odwrót

ZTE Spro Plus to zaprezentowane na MWC 2016 urządzenie, które łączy w sobie funkcje wyjątkowo grubego tabletu oraz niebywale smukłego projektora.

Tablet, który jest projektorem – i na odwrót
foro: kadr z wideo

Jeśli chodzi o tabletową część urządzenia, to ZTE Spro Plus nie ma się czego wstydzić. W zależności od wersji (z modułem LTE lub bez), wyposażony jest w procesor Snapdragon 625 plus układ graficzny Adreno 506 lub Snapdragon 801 wspomagany przez Adreno 330, oferuje 3 GB pamięci RAM oraz 32 lub 128 GB przestrzeni na pliki. Można ją rozszerzyć o nawet 2 TB z pomocą kart SD.

Ekran tabletu z matrycą AMOLED ma przekątną 8,4 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 2560 x 1600 punktów. Dźwięk emitowany jest przez dwa głośniki HARMAN o mocy 4 W. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 4.4 – docelowo ma to być system w wersji 6.0.

Projektor pracuje z mniejszą niż ekran rozdzielczością: potrafi wyświetlić obraz 1366 x 768 pikseli. Przekątną 80 cali można uzyskać z odległości 2,4 m. Maksymalna jasność to 500 lumenów – ZTE informuje, że jest to wartość wystarczająca do pracy w świetle słonecznym.

Akumulatory mają pojemność 12 100 mAh i według zapowiedzi producenta, wystarczają na 4 godziny ciągłego wyświetlania obrazu. Pełną jasność można uzyskać tylko wtedy, gdy ZTA Spro Plus podłączone jest do zewnętrznego źródła zasilania.

Projektor można używać podczas wideokonferencji – wystarczy podłączyć do portu USB kamerę. ZTE Spro Plus może też służyć do połączeń głosowych.

Projektor nie wykorzystuje diod LED, tylko laser. Dzięki funkcji autofocusu obraz sam łapie ostrość – użytkownik może w razie potrzeby skorygować geometrię obrazu. ZTE Spro Plus waży niecały kilogram.

foto: kadr w wideo

Hybryda tabletu i projektora ma trafić do sprzedaży w lecie 2016 roku. Cena nie została jeszcze podana, jednak poprzednik urządzenia sprzedawany jest za 400 – 500 dolarów.

Przydałby się Wam taki gadżet w domu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety