02.12.2019 10:03

Tak wygląda PlayStation 5. Pokazali, bo nie boją się kar od Sony

Spekulacje na temat dość niekonwencjonalnego kształtu roboczych wersji konsoli PlayStation 5 potwierdziły się w każdym aspekcie: sprzęt rzeczywiście ma kształt litery „V”. W sieci znalazło się zdjęcie, które może autora naprawdę drogo kosztować.

DualShock
foto: materiały prasowe Pixabay

Nikt nie miał jeszcze odwagi, żeby złamać umowę poufności zawartą z Sony i pokazać na zdjęciu, jak wyglądają wczesne konsole PlayStation 5 otrzymane przez twórców gier. W sieci można było znaleźć rysunki patentowe i szkice, fotografii nikt nie zamieścił.

Oficjalne wiadomości od Sony skupiały się raczej na przekazywaniu części danych technicznych i tłumaczeniu, dlaczego sprawiają, że PlayStation 5 będzie znacznie lepszym sprzętem, niż PS4.

PlayStation 5
PlayStation 5
Przeczytaj także PlayStation 5 – Sony podsumowało wszystkie informacje na temat nowej konsoli

Jak się okazało, nie wszyscy przejęli się podpisaniem NDA. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje developerską wersję PlayStation 5 w pełnej krasie.

PlayStation 5: wyciekły pierwsze zdjęcia konsoli

Fotografia pokazuje dwie developerskie wersje konsoli PlayStation 5 oraz podpięty do nich kontroler.

Szkice i modele 3D zrobione na ich podstawie przez fanów były zaskakująco zgodne, zarówno pod względem niecodziennego kształtu, jak i rozmieszczenia przycisków.

Wtajemniczeni potwierdzili, że na zdjęciach znajduje się sprzęt Sony. Kształt konsol podyktowany jest wymaganiami praktycznymi: osiągnięciem wydajnego obiegu chłodzącego powietrza oraz możliwości stawiania jednej na drugiej podczas długotrwałych testów.

Warto pamiętać, że na zdjęciach widać PlayStation 5 we wczesnej wersji, która ma służyć rozwijaniu gier na platformę. Konsola, która trafi do sprzedaży, może wyglądać zupełnie inaczej.

Zobacz także: Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo? 

Chcielibyście, żeby tak wyglądało PlayStation 5?

Tagi: Gadżety Sony Playstation