08.03.2016 16:52

Wearsafe Tag - osobisty guzik bezpieczeństwa

Wygląda jak zawieszka, a może przydać się w trudnych sytuacjach. Wearsafe Tag umożliwia szybkie i proste poinformowanie wybranych osób o znalezieniu się w potencjalnym niebezpieczeństwie.

Wearsafe Tag - osobisty guzik bezpieczeństwa
foto: kadr z wideo

Wystarczy przytrzymać przycisk na urządzeniu, żeby gadżet wysłał do wskazanych wcześniej osób zapis audio z 60 sekund poprzedzających użycie Wearsafe Tag wraz z dokładną lokalizacją, z której została przesłana informacja.

Od razu tworzony jest specjalny kanał dyskusyjny, w którym powiadomione osoby mogą koordynować swoje działania, utrzymywana jest także transmisja audio, pozwalająca słyszeć co dzieje się u wzywającej pomocy osoby.

Pozwoli to szybko ocenić powagę sytuacji i odpowiednio zareagować, powiadamiając służby porządkowe. Dzięki wskazaniu dokładnej lokalizacji możliwe jest szybkie i skuteczne udzielenie pomocy.

Wearsafe Tag komunikuje się z telefonem za pośrednictwem interfejsu Bluetooth. Twórcy gadżetu utrzymują, że połączenie utrzymywane jest nawet po oddaleniu się od aparatu na odległość 60 metrów. Zawieszka daje znać wibrowaniem o odebraniu wysłanego alarmu.

Wskazanie adresatów wysłanego sygnału możliwe jest dzięki opracowanej przez twórców gadżetu aplikacji. Pozwala ona nie tylko wpisać zaufany krąg osób, ale działa także jako centrum odbierania powiadomień oraz umożliwia natychmiastowe połączenie z numerem alarmowym.

Istnieje możliwość przystosowania aplikacji do działania nie tylko z prywatnymi kontaktów, ale również ze zorganizowanymi na danym terenie (na przykład miasteczku akademickim) służbami porządkowymi – alarmy wysyłane z urządzeń są wtedy odbierane bezpośrednio przez odpowiednie instytucje.

Wearsafe Tag został wyceniony na 39 dolarów. Aby móc wysyłać alarmy, konieczne jest wykupienie abonamentu wynoszącego 5 dolarów miesięcznie.

Czulibyście się bezpieczniej mając takie urządzenie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety