08.06.2018 15:53

Wieszaki na dronach zastąpiły modelki na arabskim pokazie mody

Elegancka kolekcja Dolce & Gabbana zamiast na smukłych kształtach modele tym razem prezentowała się wprost na wieszakach transportowanych przez drony. Nietypowy pokaz mody stał się hitem internetu – wystarczy spojrzeć na filmiki, żeby zrozumieć dlaczego.

pokaz mody na dronach
foto: kadr wideo

Zamiana kobiet na maszyny była podyktowana względami obyczajowymi – po pierwsze, pokaz odbywał się podczas Ramadanu, po drugie zaś, prezentowanym kreacjom daleko do tradycyjnych burek.

Pokaz był jednak przełomowy pod jednym względem – damskie kreacje mogły być dzięki zawieszeniu ich na dronach oglądane przez mężczyzn. Do tej pory na widowni mogły znajdować się wyłącznie kobiety (o ile oczywiście prezentowana była moda damska) – ban obejmował nawet projektantów, którzy nie mogli kierować pokazem zza kulis.

Drony zamiast kobiety na pokazie mody w Arabii Saudyjskiej

Arabscy komentatorzy wykorzystali pokaz, żeby zakwestionować wprowadzanie bardziej liberalnych praw – argumentowali, że nawet bez nich mężczyźni mogli uczestniczyć w pokazie mody, nie ma więc co zmieniać systemu, który służy im tak dobrze.

Pojawiły się także głosy, że dzięki dronom kobiety zostały uwolnione od uwłaczającego obowiązku prezentowania niegodnych ubrań, mogąc zaoszczędzony czas wykorzystać konstruktywnie na inne aktywności.

Internauci z kolei określili zawieszenie kreacji na wieszakach pod dronami jako pokaz dla duchów – zauważają także, że ciężko ocenić krój stroju, który zwisa płasko z wieszaka i nie obejmuje jak projektant przykazał wdzięków kobiecego ciała.

Co sądzicie o dronach na pokazach mody?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety