15.11.2016 12:02

Xbox Scorpio odpowiedzią na PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 Pro od Sony pojawiło się 10 listopada 2016 roku na półkach sklepowych. Doszły do nas także wieści z drugiej strony barykady - Microsoft zapowiada premierę podkręconego Xboxa na święta 2017 roku.

Xbox Scorpio odpowiedzią na PlayStation 4 Pro
foto: kadr z wideo

Według twórców, nowa konsola Microsoftu ma zapewnić wierne, niewidziane nigdy wcześniej na konsolach odwzorowanie rzeczywistości, a także prawdziwie rzeczywiste 4K. Wszystko to dzięki najpotężniejszej karcie graficznej, jaka dotąd znalazła się w konsoli. Korporacja twierdzi, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i właśnie z tego powodu wyda podrasowaną wersję Xboxa One.

Ponadto, w listopadzie 2016 roku Mike Ybarra powiedział, że Project Scorpio będzie miał wsteczną kompatybilność z grami wydanymi na Xboxa 360. Konsola odtwarza także wszystkie gry z Xboxa One. Według zapowiedzi Microsoftu, nie planują żadnych tytułów wyłącznie na tę konsolę - nie licząc gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość.

Członek zarządu Xboxa, Aaron Greenberg w weekend, podczas Xbox FanFest w Mexico City nie mógł się nachwalić, jak wspaniałe doznania zapewni użytkownikom Project Scorpio:

"

To naprawdę przyniesie najpotężniejszą konsolę, jaką dotąd widzieliście. To przyniesie prawdziwie rzeczywiste 4K, prawdziwie niesamowite wizualnie gry, których wcześniej nie widzieliśmy na konsolach. Ludzie, którzy wydali tysiące dolarów na wysokiej klasy PC znają to doświadczenie. Jak przeniesiemy to na skalę konsol w waszym salonie? To duża część tego, o czym jest ten projekt. "

Z kolei Shannon Loftis już we wrześniu zapowiadała, że wszystkie gry produkowane aktualnie przez Microsoft będą działać na Scorpio w pełnym 4K:

"

Upewniamy się, że każda gra, którą teraz robimy i która pojawi się w okresie, w którym wychodzi Scorpio będzie miała natywne renderowanie w 4K. "

Microsoft zapowiedział Project Scorpio podczas E3 w czerwcu 2016 roku, jednak firma nie zdradziła od tego czasu zbyt wiele na temat szczegółów specyfikacji konsoli.

Zobaczcie pokazany na E3 zwiastun zapowiadanej potężnej konsoli:

Microsoft twierdzi, że ich Project Scorpio jest znacznie potężniejszy od produktu Sony, jednak dotąd nie zdradził, jaka będzie jego cena. Przedstawiciele giganta z Redmond podkreślali wielokrotnie, że będzie to urządzenie premium, dlatego nie należy się spodziewać, aby cena była niższa niż PlayStation 4 Pro, które Sony sprzedaje za 1769 złotych.

Czekacie na podrasowanego Xboxa?

Maciej Daszuta
Tagi: Gadżety Microsoft