05.01.2017 10:36

Zestaw do domowej produkcji rzemieślniczego cydru

Pamiętacie akcję jedzenia jabłek na złość Putinowi? Teraz możecie spożytkować owoce polskiej potęgi sadowniczej w przyjemniejszy sposób przy pomocy gadżetu, który zmieni je w rzemieślniczy cydr.

Zestaw do domowej produkcji rzemieślniczego cydru
foto: Alchema

Zestaw przygotowany przez Alchema dba o wszystko – od podsunięcia użytkownikowi ciekawych receptur, przez dopilnowanie proporcji umieszczanych składników, aż po zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych dla powstającego cydru.

Rodzaj jabłecznika, jaki chcielibyśmy otrzymać, wybierany jest z listy dostępnej w aplikacji – nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby stworzyć trunek wyjątkowy, wykazując się własną inicjatywą.

Urządzenie Alchema – po dokładnym oczyszczeniu się – poprosi o umieszczenie w jego wnętrzu odpowiednich składników. W czasie rzeczywistym w aplikacji pojawiać się będzie informacja, czy danego produktu jest już wystarczająco dużo dzięki wbudowanej wadze.

Gdy składowe receptury znajdą się już w środku gadżetu razem z paczką drożdży, urządzenie poprosi o zamknięcie obudowy i pozostawienie go w chłodnym miejscu (najlepiej lodówce) na tydzień lub dwa – w zależności od wybranego przepisu.

Proces powstawania cydru można w każdej chwili sprawdzić poprzez aplikację – urządzenie Alchema wyśle też powiadomienie, gdy tylko będzie już można raczyć się uzyskanym trunkiem. Zaalarmuje także, gdy będzie potrzebna interwencja w związku z ewentualnymi problemami.

Gadżet przygotowuje jednorazowo około 2,4 l cydru – wszystko zależy oczywiście od liczby i objętości użytych składników.

Alchema pozwala na uzyskanie wielu rodzajów jabłecznika – zarówno wytrawnego, jak i słodkiego. Można także regulować moc cydru, mogącą wynosić od kilku do kilkunastu procent.

Jeśli jabłecznik nie jest w Waszym guście, zawsze możecie otworzyć w domy mały dzielny browar – opisywaliśmy już inteligentne gadżety Artbrew i Beerdroid, które są w stanie przygotować dla Was wymarzony gatunek złocistego trunku wedle przestawionych poprzez aplikację potrzeb.

Domowy cydr uzyskiwany dzięki Alchema nie będzie tani - urządzenie wyceniono na 499 dolarów.

Czy jesteś alkoholowym patriotą i pijesz cydr?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety