25.07.2017 12:52

Zestaw słuchawkowy zaklęty w pierścieniu

Ten pierścionek sprawi, że Twój palec stanie się głośnikiem – żeby porozmawiać, trzeba będzie włożyć go sobie do ucha.

Zestaw słuchawkowy zaklęty w pierścieniu
foto: materiały prasowe

Zestawy słuchawkowe zdobywają coraz większa popularność – pozwalają na szybkie odbieranie telefonu bez konieczności szukania urządzenia po kiszenia, torbach, albo – o zgrozo – kobiecych torebkach.

Gadżety tego typu mogą przyjmować najróżniejsze kształty – powracające po latach do produkcji sprzętu Atari zaprezentowało na przykład zestaw zaszyty w czapce z daszkiem.

Pierścień Orii wykorzystuje zjawisko przewodzenia kości – wibracje, w jakie wprawiany jest palec, są niesłyszalne dla otoczenia. To nie koniec zalet tego rozwiązania – słyszany w ten sposób głos nie zakłóca możliwości słyszenia odgłosów z otoczenia.

Gadżet z miejsca stał się hitem zbiórki na Kickstarterze – suma potrzebna na rozpoczęcie produkcji została zebrana z kilkukrotną górką po kilku dnia, a przed autorami gadżetu jeszcze 3 tygodnie trwania akcji.

Pierścień Orii ma być dostępny w kilku różnych kolorach, tak by pasować do każdej stylizacji. Gadżet jest wyposażony w 4 diody, dzięki którym przekazuje informacje o rodzaju wiadomości, jaki otrzymaliśmy.

Jego rola nie ogranicza się tylko i wyłącznie do prowadzenia rozmów – dzięki integracji z asystentami głosowymi Google czy Apple można na przykład korzystać z tłumaczenia żywo.

Nie trzeba się przy tym martwić wystawianiem pierścienia Orii na działanie warunków pogodowych – obudowa jest wodoodporna. Pierścień ma kosztować w wolnej sprzedaży 159 dolarów.

Pomysł nie jest nowy - w 2016 roku pisaliśmy o opasce na nadgarstek Sgnl, która generowała dźwięk w podobny sposób. Czaszka jako generator dźwięku jest też wykorzystywana przez słuchawki, o których pisaliśmy w zestawieniu najdziwniejszych sprzętów do słuchania muzyki. Najwyraźniej ludzka wyobraźnia nie zna granic.

Korzystalibyście z Orii?

Zestawy słuchawkowe - bezpieczeństwo i wygoda

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gadżety