16.12.2016 14:44

10 gier ze świata „Gwiezdnych wojen”, w które musisz zagrać

Jeśli filmy to dla Was wciąż za mało, a w świecie wirtualnych rozrywek nie wiecie, od czego zacząć - mamy dla Was krótki przewodnik.

10 gier ze świata „Gwiezdnych wojen”, w które musisz zagrać
foto: materiały prasowe

Premiera filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie” to doskonały pretekst, by przypomnieć sobie najlepsze produkcje sygnowane logiem Star Wars. Przez lata zdążyło się ich nazbierać, mimo że w ostatnim czasie nie pojawia się ich zbyt wiele. Po przejęciu praw do marki przez Disneya za przygotowywanie oficjalnych gier wzięło się Electronic Arts, które nie spieszy się z kolejnymi pozycjami.

Nowy wydawca poświęca więcej czasu i uwagi kolejnym tytułom w swoich poszczególnych studiach - na razie otrzymaliśmy więc od niego jedynie strzelankę od twórców Battlefielda. Dlatego też sięgnęliśmy głównie po starsze tytuły, które bez problemu można dziś znaleźć na wiodących platformach dystrybucji cyfrowej w przystosowanych do działania na współczesnych konfiguracjach sprzętowych wersjach.

Dla jednych będzie to pierwsza okazja, by się z nimi zapoznać, dla drugich nostalgiczna wycieczka w przeszłość, kiedy rozpikselowane tekstury w niskiej rozdzielczości potrafiły dać więcej frajdy niż współczesne produkcje napakowane achievementami i mikropłatnościami. Ale o nieco nowszych pozycjach również nie zapomnieliśmy...

Przed Wami nasze zestawienie 10 gwiezdnowojennych gier, których nie możecie przegapić.

Która gra z naszego zestawienia była Waszą ulubioną?

Jakub Gańko
Tagi: Gry Gwiezdne wojny