12.04.2017 17:22

11 bit studios zmrozi Frostpunkiem fanów steampunku

Punk jeszcze nie umarł, przynajmniej jeśli chodzi o polskie gry. CD Projekt RED przygotowuje Cyberpunka 2077, 11 bit studios zaprezentowało właśnie zwiastun swojej nowej propozycji – Frostpunka.

11 bit studios zmrozi Frostpunkiem fanów steampunku
foto: kadr z wideo

Twórcy hitowego This War of Mine akcję gry Frostpunk osadzili w świecie opanowanym przez lód i mróz. Niedobitki ludzkości walczą o przetrwanie korzystając z maszyn parowych – miłośnicy steampunka mogą już sobie ostrzyć zęby na tę produkcję.

11 bit studios chce zająć się tematem nieco nietypowo, zadając pytanie co zrobilibyśmy z dorobkiem kulturalnym, cywilizacyjnym i moralnym, gdyby przeszkadzały przetrwaniu – czy ocaleni byliby gorsi czy lepsi, mocniejsi czy słabsi, mniej czy bardziej ludzcy?

Zwiastun pokazuje, że akcja może przypominać wydarzenia z „Gry o tron” i do bohaterów nie ma chyba co za bardzo się przywiązywać:

Z przecieków wiadomo, że zadaniem gracza będzie czuwanie nad funkcjonowaniem i rozwojem ostatniego schronienia ludzkości – miasta opierającemu się wciąż atakom chłodu. Nie będzie to zadanie łatwe – twórcy gry ostrzegają, że kierując się dobrem ludzkości będziemy musieli podejmować decyzje, które „złamią nasze serca”.

Pokazywanie dylematów moralnych to nie pierwszyzna dla polskiego studia – największy hit 11 bit studios, This War of Mine, koncentrował się na pokazaniu dramatu wojny z perspektywy próbujących zachować życie cywili.

Premiera gry została zapowiedziana na druga połowę 2017 roku.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: #Gry