15.05.2018 09:06

16-latek z Ząbek uratował dzięki grze Polaka z Niemiec

Dzięki nastolatkowi oraz międzynarodowej akcji policji udało się uratować osobę zamierzającą popełnić samobójstwo. Mężczyzna zalogował się do gry, żeby pożegnać się z osobami, z którymi grał.

Fortnite
foto: materiały prasowe

Jak się okazuje, granie ratuje życie. Niedawno przekonał się o tym Polak, który chciał odebrać sobie życie i podzielił się tą wiadomością w grze EVE Online - o sprawie została powiadomiona islandzka policja, która przekazała wiadomośc do polskich służb.

Teraz mamy do czynienia z podobną sytuacją - tyle tylko, że pomoc została zainicjowana z Polski, przez 16-latka z Ząbek, który na policję przyszedł w towarzystwie matki.

16-letni gracz uratował samobójcę

Młody mieszkaniec Ząbek postanowił poprosić policję o pomoc, gdy przeczytał w grze oświadczenie jednego z graczy o tym, że zamierza popełnić samobójstwo. Inni gracze próbowali mu to wyperswadować, ale bezskutecznie.

Jak się okazało, sprawa wymagała współpracy międzynarodowej - młody Polak, który rozważał targnięcie się na swoje życie, mieszkał poza granicami naszego kraju.

"

Policjanci natychmiast, po ustaleniu adresu zamieszkania w Niemczech, skontaktowali się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Za pośrednictwem Interpolu w Niemczech funkcjonariusze dotarli do mieszkającego tam Polaka, któremu w porę została udzielona pomoc. "

Policja nie zdradza, o jaką grę chodzi - patrząc na popularność tytułów oferujących grę wieloosobową, mógł to być na przykład PUBG albo Fortnite, a więc gry, w których chodzi o odbieranie życia przeciwnikom.

Funkcjonariusze podają, że młody gracz zalogował się tylko po to, żeby się pożegnać, a na komunikatorze poza grą wysłał zdjęcie kubka z tabletkami, które zamierzał zażyć.

A Wy jakbyście zareagowali w takiej sytuacji?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry