30.04.2019 13:42

5 lat grał na poziomie hardcore. Nie uwierzycie, co go w końcu zabiło

Raz się żyje – ta prawda rzadko kiedy dotyczy gier, w których zazwyczaj przysługuje nam nawet kilka dodatkowych szans. Egzystencjalni puryści mogą skorzystać z trybu hardcore, w którym śmierć prowadzonej postaci jest dla niej naprawdę końcem istnienia. Rekordzista grał w tym trybie w Minecrafta przez 5 lat, zanim został zabity przez niepozorne i niegroźne stworzenie.

Ph1LzA
foto: kadr z wdeo

Phil Watson, 31-latek z Newcastle, nad Minecraftem spędził dobre pięć lat swojego życia. Jego rozgrywka w trybie hardcore trwała znacznie dłużej, niż w przypadku innych graczy – o ile zazwyczaj śmierć przychodzi po prowadzoną postać po góra kilku miesiącach, Ph1LzA przeżył w Minecrafcie całe lata.

Jak sam przyznał, tygodniowo spędzał na graniu około 20 godzin. Podczas trwającej pięć lat rozgrywki przeszedł 6 316 kilometrów, przeleciał 7 798 kilometrów oraz podskoczył 732 389 razy.

Cały zdobyty kunszt i doświadczenie zawiodło go jednak w kluczowym momencie, co skończyło się zgonem prowadzonej przez niego postaci i nieodwracalnym jej usunięciem.

Minecraft
Minecraft
Przeczytaj także Microsoft boi się poglądów Notcha? Usuwa wzmianki o twórcy z Minecrafta

Grał w Minecrafta w trybie hardcore przez 5 lat, został zabity przez głupi błąd

Sytuacja, w której postać prowadzona przez Ph1LzĘ pożegnała się z życiem, wyglądała następująco:

Phil zareagował na śmierć prowadzonej postaci szokiem i niedowierzaniem – z tej sytuacji można było w łatwy sposób wybrnąć, gasząc pożar wiaderkiem z wodą i uzdrawiając się. Gdy jednak śmierć zajrzała postaci prosto w oczy, zimna logika została odłożona na bok, a dowodzenie przejęła – z opłakanymi skutkami – panika.

Ostateczny cios prowadzonej przez 31-latka postaci zadał pająk – wcześniej doszło do podpalenia przez dziecko-zombie, co poskutkowało błyskawiczną utratą zdrowia.

"

Nie miałem po prostu szczęścia. Mogłem zrobić tyle rzeczy, żeby wybrnąć z tej sytuacji, czuję się głupio po zrobieniu tak prostego błędu. "

Zobacz także: >> Minecraft będzie dostępny na Netfliksie jako interaktywny serial <<

Phil przyznał, że po początkowym załamaniu i absolutnej niechęci do Minecrafta zaczął tęsknić za powrotem i myśli o wybraniu się w nową podróż.

A Wy na jakim poziomie zazwyczaj gracie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Minecraft