31.07.2018 12:03

Activision zapowiada tryb battle royale w nowym zwiastunie „Black Ops IV”

Activison pokazało nowy zwiastun nadchodzącej gry z serii „Call of Duty”, który zapowiada betę produkcji. Wersja próbna ruszy już 3 sierpnia 2018 roku.

Black Ops 4
foto: materiały prasowe

Seria „Call of Duty” od lat znana jest ze swojego trybu multiplayer, który jednak z roku na rok stawał się coraz mniej popularny. Nowe odsłony nie dorównywały swoim poprzedniczkom, a pojawienie się takich konkurentów, jak „Battlefield 4”, „Battlefield 1”, czy nawet „Overwatch”, spowodowały, że twórcy musieli podjąć odważne kroki, by przywrócić serię do czasów świetności.

W związku z popularnością gier typu battle royale, głównie „Fortnite” i „PUBG”, Activision postanowiło spróbować szczęścia właśnie z takim rodzajem rozgrywki. I chociaż w zwiastunie samej rozgrywki nie zobaczymy zbyt wiele, to daje on możliwość zapoznania się z tym jak mniej więcej będzie wyglądało „Black Ops IV”:

Black Ops IV beta - kiedy rusza?

W trybie beta „Black Ops IV” będziemy mieli do dyspozycji 6 map, 10 różnych specjalistów, różniących się wyposażeniem i umiejętnościami, a także wszelkiej maści nagrody za serie zabójstw, takie jak przyzwanie psa bojowego, małego robota, który będzie powalał przeciwników na bliskim dystansie, a także nalot helikoptera, czy ustawienie wieżyczki strażniczej. Słowem: wariacje na temat tego, co widzieliśmy w poprzednich odsłonach „Call of Duty”.

Dowiadujemy się również, kiedy rozpoczną się poszczególne wersje beta - najszczęśliwsi mogą być użytkownicy konsol Playstation 4, ponieważ w tryb multiplayer „Black Ops IV” będą mogli zagrać już 3 sierpnia 2018 roku. Z gry będą cieszyć się do poniedziałku 6 sierpnia. 10 sierpnia beta zostanie udostępniona właścicielom Xboksów One, pecetów oraz PS4. Gracze będą mogli korzystać z wersji beta przez 72 godzin.

Jeśli chodzi zaś o tryb battle royale, czy też „Blackout”, jak nazywać się będzie w „Black Ops IV”, to beta tej wersji ruszy we wrześniu 2018 roku, około miesiąca przed wydaniem gry. Wersje próbne gry będą dostępne jedynie dla graczy, którzy zamówili „Black Ops IV” przedpremierowo i otrzymali klucz aktywacyjny do konta. 

Black Ops IV - kiedy premiera?

„Call of Duty: Black Ops IV” trafi do sprzedaży już 12 października 2018 roku. Gra będzie dostępna na konsole Playstation 4, Xboksy One oraz komputery osobiste. Planujecie zakupić nową produkcję Activision?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Call of Duty