31.01.2018 12:33

Anna Streżyńska stworzy dla Kinguina gamingową kryptowalutę

Anna Streżyńska ma nową miłość - e-sport. Była minister zasiadła w radzie nadzorczej drużyny Team Kinguin, a kierowana przez nią spółką stworzy dla platformy handlu grami własną kryptowalutę Crowns. A to dopiero początek ambitnych planów.

Anna Streżyńska stworzy dla Kinguina gamingową kryptowalutę
foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Ministerstwo Cyfryzacji do kwadratu – tak Anna Streżyńska przedstawia spółkę MC2 Solutions, powstałą w wyniku współpracy z Kinguinem. Zadaniem przedsiębiorstwa będzie budowanie cyfrowej Polski nie tylko w administracji, lecz praktycznie wszędzie – była minister chce oferować usługi związane z technologią blockchain (leżącą u podstaw kryptowalut takich jak Bitcoin), sztuczną inteligencję oraz Big Data (i wydobywaniem wartościowych informacji).

Rewolucja w Kinguinie

Ważną rolę w nowym biznesie Streżyńskiej ma grać e-sport – pokazuje to zaangażowanie w prowadzenie Team Kinguin oraz zapowiedzi bliskiej współpracy z samymi graczami. Była minister ma ambicję, żeby unikalne umiejętności e-sportowców wykorzystać w innych obszarach, tworząc dla nich nowe miejsca pracy oraz nowe zawody.

Na początek MC2 Solutions pomoże biznesowi Kinguina przejść w całości na blockchain – dzięki temu wszystkie transakcje i produkty (wraz z informacją o ich pochodzeniu – ta kwestia budzi czasami kontrowersje) będą bezpiecznie zapisane w rejestrze, którego nie da się zmienić ani podrobić.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Gaming ma być tutaj swoistym koniem trojańskim wprowadzającym blockchain i inne usługi z nim związane pod strzechy – Kinguin ma 7,5 mln klientów na całym świecie. Po przyzwyczajeniu się do technologii podczas korzystania ze sklepu z kluczami do gier mają otworzyć się na używanie jej także w innych obszarach.

Polska spółka pomoże ponadto w stworzeniu i wdrożeniu wirtualnej waluty dla Kinguina – wiadomo, że będzie nazywać się Crowns (Korony – założyciel platformy handlowej pochodzi z Czech) i że pojawi się jeszcze w 2018 roku.

Polska potęgą e-sportu

Oprócz inwestycji w dobra wirtualne Kinguin pochwalił się także planami związanymi z jak najbardziej namacalnymi obiektami. W Warszawie, niedaleko Lotniska Chopina, powstaje Kinguin Esports Performance Center, która ma stać się centrum europejskiego (jeśli nie światowego) gamingu.

W budynku ma znaleźć się wszystko, czego do treningu potrzebują profesjonalni gracze – sale do ćwiczeń, gabinety psychologa i fizjoterapeuty, a nawet studio nagrań materiałów na media społecznościowe oraz bar. Nie zapomniano także o biznesie – w centrum będzie można ubijać e-sportowe interesy.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Do ośrodka szkoleniowego mają przyjeżdżać na obozy najlepsze światowe zespoły – jego struktura została zaprojektowana w taki sposób, żeby zapewnić do tego jak najlepsze warunki oraz zapewnić możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy kilkoma znajdującymi się tam jednocześnie zespołami.

Kinguin Esports Performance Center ma pomóc Polsce w popularyzacji profesjonalnego gamingu – nasz kraj ma szansę dostać się jedną z pięciu największych gospodarek e-sportowych świata.

Gdzie kupujecie gry?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry