10.09.2019 12:02

Anthology of Fear – polski horror 3 w 1 [WIDEO]

Trzy razy więcej strachu w jednym tytule obiecuje w Anthology of Fear polskie studio RG Crew. Rozgrywka została podzielona na trzy epizody, rozgrywające się w różnych czasach.

Anthology of Fear
foto: materiały prasowe RG Crew

Polskie horrory cieszą się sporą renomą na całym świecie. Potwierdzeniem tego była konferencja Microsoftu na E3, podczas której zaprezentowano tworzoną przez Bloober Team grę Blair Witch.

Świat pokazany po raz pierwszy w filmie „Blair Witch Project” został przez polskie studio pokazany z zupełnie innej, osobistej perspektywy, przez co wydarzenia stały się jeszcze bardziej przerażające.

Blair Witch
Blair Witch
Przeczytaj także Blair Witch na budzącym grozę zwiastunie. Przerażający klimat polskiej gry

Antologia strachu stworzona przez RG Crew podchodzi do przerażania w nieco inny sposób. Autorzy wymyślili sami trzy mrożące krew w żyłach historie, z których każda gra na nieco innych emocjach.

Anthology of Fear. 3 przerażania w cenie jednego

Reżyser i główny designer Anthology of Fear, Hubert Zatorski, tak zachęcą do sprawdzenia, jak bardzo będziemy bać się jego dzieła.

"

Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown. "

Klimat  Anthology of Fear można poczuć oglądając pierwszy zwiastun:

W Anthology of Fear odwiedzimy syberyjskie odludzie w XX wieku, na którym będziemy próbować przetrwać. Nie będzie to jednak zwyczajny surwiwal. Druga historia osadzona jest we współczesnych, podczas których będziemy konfrontować się z wyobcowaniem. Trzeci epizod koncentruje się zaś na eksploracji przerażających wspomnień.

Anthology of Fear trafi na komputery PC w pierwszym kwartale 2020 roku, tytuł ma już stronę na Steamie. W późniejszym terminie Antologia Strachu trafi także na Nintendo Switch.

Polacy szykują także inny horror, który może zainteresować sporą część graczy. To Succubus, którego główną bohaterką jest gustująca w gołych selfie demonica.

Zobacz także: Zwiastun Succubus, nowej polskiej gry o piekle. Bohaterka robi sobie nagie selfie 

Lubicie się bać?

Tagi: Gry