17.04.2019 18:42

Assassin’s Creed Unity za darmo w sklepie Ubisoftu

Ubisoft chce w ten sposób pokazać swoją solidarność z Francuzami, po zapaleniu się katedry Notre Dame.

notre dame
foto: materiały prasowe/Ubisoft

Ubisoft w dość nietypowy sposób pokazuje, że nie jest mu obojętny los katedry Notre Dame. Od 16 kwietnia za darmo jest dostępny Assassin’s Creed Unity, umiejscowiony we Francji. Aby go ściągnąć, będziemy musieli skorzystać z aplikacji Ubisoftu - Uplay. Studio zapowiedziało również, że wesprze odbudowę katedry.

Assassin's Creed
Assassin's Creed
Przeczytaj także Nowy "Assassin's Creed" zabierze nas ponownie do Włoch i zadebiutuje w 2020 roku

Assassin’s Creed Unity za darmo

Aby pobrać grę należy się udać do oficjalnego sklepu Ubisoftu, gdzie jej cena wynosi obecnie 0 zł. Ewentualnie, można też skorzystać ze strony promocji. Będzie ona działała do 25 kwietnia 2019 roku. Oprócz oddania graczom Assassin’s Creed Unity, Ubisoft mówi także o wsparciu pieniężnym odbudowy katedry - w informacji prasowej pada kwota 500 000 euro.

Czy warto zagrać w Assassin's Creed Unity? Zdecydowanie. Jest to piąta pełnoprawna część kultowego cyklu Assassin’s Creed, zapoczątkowanego przez koncern Ubisoft w 2007 roku. Jest to jednocześnie pierwsza odsłona serii zaprojektowana wyłącznie z myślą o posiadaczach PC i konsol ósmej generacji.

Notre Dame w  Assassin’s Creed: Unity
Notre Dame w  Assassin’s Creed: Unity
Przeczytaj także Notre-Dame - Assassin’s Creed: Unity pomoże w odbudowie katedry

Tytuł tym razem pozwala wcielić się w rolę Arno – jednego z członków bractwa Asasynów, który wykonuje rozmaite zadania w XVIII-wiecznym Paryżu, podczas Rewolucji Francuskiej. Twórcy zatroszczyli się o odwzorowanie najsłynniejszych miejsc francuskiej stolicy, z rzeką Sekwaną oraz katedrą Notre Dame na czele.

Zabawa odbywa się w trybie single player, ale deweloper zatroszczył się również o kooperację online dla czterech graczy. W tym celu przygotowano specjalne misje pokroju sabotowania, wykonywania egzekucji, ochraniania wyznaczonych osób czy kradzieży cennych przedmiotów. W czasie wykonywania każdego z tych zadań liczy się ścisła współpraca, komunikacja

Ocena na Metacritic - 70%

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Gry