08.02.2019 13:20

Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale i Neverwinter Nights jeszcze w 2019 trafią na konsole

Jedne z najlepszych gier RPG w historii, duma pecetowców, pojawią się w rozszerzonych wersjach na nieokreślone jeszcze konsole  w 2019 roku. Czy z klasycznych przygód w uniwersum Dungeons and Dragons będą cieszyć się tylko posiadacze PlayStation 4 i Xbox One, czy też zawitają one też na Switcha, dowiemy się niebawem.

Baldur's Gate
foto: zrzut ekranu

Dobra wiadomość dla graczy została ogłoszona wspólnie przez Skybound Games i Beamdog. To drugie studio zasłużyło sobie na specjalne miejsce w serach graczy, jako że odpowiada za powstanie zremasterowanych, odświeżonych wersji dojrzałych hitów RPG.

Dzięki połączonym siłom deweloperów posiadacze konsol będą mogli cieszyć się hitami sprzed lat bez konieczności zmieniania sprzętu na komputer. Klasyki części graczy pozwolą odświeżyć sobie wspomnienia i przetrzeć dziwnie zawilgotniałe oczy, dla nowego pokolenia zaś będzie to okazja do sprawdzenia, w co zagrywano się drzewiej.

Okazji będzie sporo i wydaje się, że nie za bardzo będzie z czego zrezygnować. Zdradzono bowiem, że na konsolach jeszcze w 2019 roku zagrać będzie można w:

  • Baldur's Gate
  • Baldur's Gate ll
  • Baldur's Gate: Siege of Dragonspea
  • Neverwinter Nights
  • Icewind Dale
  • Planescape: Torment
Baldur's Gate
Baldur's Gate
Przeczytaj także Ojciec Baldur’s Gate zdradził, że trwają prace nad trzecią częścią gry

Baldur’s Gate, Planescape: Torment, Icewind Dale i Neverwinter Nights na konsole

Tytuły mają być dostępne w wersji cyfrowej oraz w wydaniu pudełkowym – ceny i zawartość ewentualnych materiałów bonusowych ma być podana w późniejszym terminie, bliżej premier poszczególnych gier.

Studia nie wspomniały na razie, jak daleko zamierzają ingerować w oryginalny wygląd gier – tytuły bardzo postrzały się graficznie, przez co doczekały się odświeżonych wersji Ehanced Edition na komputery PC. Oprócz dopieszczenia grafiki zajęto się w nich także ulepszeniami interfejsu użytkownika.

Zobacz także: >> Resident Evil 2 – czym różni się oryginał od remake’u? <<

Czy słynne gry RPG w wersjach na konsole będą portami wersji rozszerzonych, czy też programiści włożą w nie więcej pracy, na razie nie zdradzono. Można się domyślać, że tytuły zostaną wydane w wersjach kompletnych, razem ze wszystkimi dodatkami.

W którą grę najbardziej chcielibyście zagrać?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry