14.01.2019 14:14

Bethesda banuje graczy Fallout 76 za odnalezienie jedynego ludzkiego NPC w grze

Gracze odkryli w Fallout 76 sposób na dostanie się do „pokoju deweloperskiego”, w którym znajdują się wszystkie przedmioty dostępne (także te dopiero w przyszłości) w grze oraz jedyny ludzka postać niezależna, na której można wypróbowywać bronie.

Bethesda banuje graczy Fallout 76 za odnalezienie jedynego ludzkiego NPC w grze
foto: kadr z wideo

Pokoje deweloperskie tworzone są z wygody – testerzy mogą się w nich zaopatrzyć w dosłownie wszystkie przedmioty dostępne w grze. W poszczególnych skrzyniach znajdują się bronie, ich elementy, zasoby, pancerze, holotaśmy, mikstury… wystarczy podejść i przenieść je do swojego ekwipunku.

Lokalizacje te są (zazwyczaj) usuwane, gdy gra trafia do sprzedaży – częściowo dlatego, że tytuł jest ukończony i nie trzeba już robić testów (nie, żebyśmy coś Falloutowi 76 wypominali), po części zaś z konieczności bronienia ekonomii gry przed pojawieniem się w nim nieograniczonej liczby nawet najdroższych i najrzadziej spotykanych przedmiotów.

W pokoju deweloperskim w Fallout 76 można znaleźć wyposażenie, które dostępne było tylko ze specjalnymi (i droższymi) wersjami gry, a także przedmioty, które mają się dopiero oficjalnie pokazać w rozgrywce.

Pokój deweloperski odkryty w Fallout 76

Bethesda zareagowała szybko – każdy, kto odwiedzi lokalizację ze skrzyniami obfitości, zostanie potraktowany banem. Kary mają podobno ominąć za to osoby, które kupią przedmioty zdobyte przez innych w pokoju deweloperskim – nie jest to jednak pewne.

Oprócz magazynu przedmiotów i wyposażenia w tajnej lokalizacji znajduje się także jedyna ludzka postać niezależna w Fallout 76 – Wooby. Jest to żywa tarcza strzelecka, której zadaniem jest przyjmowanie obrażeń testowanych broni.

W sieci można znaleźć informacje pozwalające na samodzielne udanie się do pokoju pełnego skarbów – wymaga to jednak wykonania czynności nie do końca zgodnych z zasadami korzystania z gry.

Nie wiadomo, czy zbanowani będą mogli skorzystać z opcji na darowanie im kary w zamian za napisanie wypracowania dlaczego oszukiwanie w grach jest złe.

Weszlibyście do takiego pokoju?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry