27.08.2018 13:57

Bethesda zapowiedziała rum inspirowany grą „Fallout”

Premiera najnowszej gry ze stajni Bethesdy zbliża się wielkimi krokami. Twórcy postanowili więc zacząć promować swoją produkcję. Postawili jednak na dość nietypowy sposób - wypuszczają rum inspirowany światem „Fallouta 76”.

Nuka Dark
foto: kadr z gry/Nexus.mod.com

Dla Bethesdy nie jest to pierwsza współpraca z firmą zajmującą się napojami przeznaczonymi wyłącznie dla osób dorosłych. W 2015 roku nawiązali współpracę z Carlsbergiem. Ich wspólne produkty, czyli seria piw inspirowana „Falloutem”, miały promować czwartą odsłonę serii gier o amerykańskich postnuklearnych pustkowiach.

Tym razem twórcy stawiają na nieco mocniejsze rozwiązania - Bethesda nawiązała współpracę z firmą Silver Screen Bottling. Razem mają przygotować ciemny rum Nuka Dark. O kooperacji poinformowano na łamach profilu SSB na Twitterze z okazji amerykańskiego Dnia Rumu:

Rum z pustkowi Fallouta

Informacji o początku współpracy towarzyszyło również stworzenie oficjalnej strony produktu Nuka Dark Rum, na której dowiemy się m.in. tego, że napój będzie wysokoprocentowym trunkiem zawierającym 35% alkoholu. Twórcy skutecznie zażartowali, że ich twór podwyższa czasowo statystki siły i wytrzymałości o 1, jednocześnie obniżając percepcję o 1.

nuka

Strona oferuje również możliwość zapisania się do programu VIP, dzięki temu jako pierwsi dostaniemy możliwość zamówienia rumu Nuka Dark. Na razie nie wiemy, kiedy trunek trafi do sprzedaży, ale wierzymy, że wielu starszych fanów „Fallouta” bardzo chętnie zakupi butelkę napoju. Chociażby po to, by z dumą pokazywać ją na swojej „nerdowskiej półce”.

Fallout 76 - kiedy premiera?

Zamknięta beta „Fallouta 76” wystartuje w październiku 2018 roku. Najnowsza produkcja Bethesdy trafi do sprzedaży już 14 listopada 2018 roku. Gra pojawi się na komputerach osobistych, a także konsolach PS4 i Xbox One.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Fallout 76